Запрошуємо до країни митців!

Петровський спуск у День Конституції. Рік 2012-й

Арбат – у Москві, Андріївський узвіз – у Києві… Виставки вільних художників стали візитівкою багатьох міст світу, та й України теж. Наші сусіди-одесити та миколаївці теж можуть похвалитися своїми постійно діючими виставками-продажами на центральних вулицях міста, що, звісно, позитивно позначається на іміджі…

Первомайськ, на жаль, такої постійно діючої виставки досі не мав. Але часи змінюються, змінюються погляди, прагнення і цінності людей. Сьогодні майстри міста ведуть активне громадське життя, створюють спілки і прагнуть організувати у Первомайську такий вернісаж. Поки що їх клопотання розглядають чиновники, тож не будемо забігати наперед і розкривати всі карти. Але, як кажуть, добрий початок – половина справи. 28-29 червня, з 10.00, у міському парку культури й відпочинку ім. Петровського відбулася виставка робіт майстрів Первомайщини, присвячена Дню Конституції України.

Парк імені Петровського був би порожнім до самого вечора, коли б не первомайські майстри-умільці, які змогли в найкоротші терміни організувати і документально оформити виставку робіт художників і майстрів прикладного мистецтва. Організована вона була в швидкому темпі - всього за кілька днів, але від цього не втратила свого шарму і привабливості. Жвава і креативна Ірина Кухар, молода, але вже відома в місті майстриня, про яку ми розповідали в нашій рубриці «Первомайськ мистецький», стала головною рушійною силою по створенню вернісажу. Важко навіть перелічити всі види творчої діяльності, якими Ірина захоплюється, але сьогодні вона не спочиває на лаврах, а прагне (при активній підтримці однодумців) створити в місті такий союз майстрів, яким би пишався Первомайськ, а виставки робіт майстрів - зробити постійно діючими.

Відразу ж уточню: виставка була дводенною і мала великий резонанс: на ступенях парку рух не припинявся - хвилі глядачів то накотять так, що починається штовханина, то відхлинуть і з’явиться можливість розглянути роботи креативників здалеку. Загалом, цінителів було достатньо, цікавилися, розпитували, хвалили майстрів і саму ідею зробити виставку постійною. Майстрів закидали запитаннями: звідки приїхали? (Думали, що виставка приїжджих умільців) і чи завжди вони тут будуть виставлятися? Ще б пак! 21 учасник, а робіт - не перелічити! Це були художники і вишивальниці, лялькарі та столяри, були представлені роботи з бісеру, орігамі, авторська біжутерія та багато іншого; молодь із непідробним інтересом розглядала шоломи, кольчуги та одяг лицарів Середньовіччя і - найцікавіше - приміряла і фотографувалася. Було кілька нових молодих майстрів, з якими ми вас познайомимо у наступних номерах газети і, звичайно ж, на сайті talant.vsesvit-news.info.

«Стільки позитиву було і у глядачів, і у нас, - розповідає Ірина Кухар, - що навіть весілля (молодята) знялися на тлі виставки. А ще я спостерігала з боку, як йшли хлопці, які, можливо, не зайшли б до музею чи в галерею, а тут з інтересом розглядали кожну роботу, обговорювали, а емоцій було, як у маленьких дітей. До речі про дітей - їх теж було чимало. Приходили з батьками, а одна дівчинка сказала бабусі: «Я, коли виросту, піду вчитися малювати». Тобто мети своєї - заявити в повний голос про свої досягнення - майстри досягли: адже не хлібом єдиним живе людина!