Майя Пилипівна Герасименко

Фото автора
Ім'я: Майя Пилипівна Герасименко
Життєве кредо: Вміти бачити світ у всій його красі
Контакти: 0 (5161) 7-39-78
Робіт на сайті: 43

Бачити світ у всій його красі

Мені дуже подобається фраза про митців: «Художники пишуть серцем». Людина, про яку піде мова, пише очима любові до всього, що її оточує. Поглянула на небо, і воно відобразилося в її картині, спустилися чарівні сутінки – як не зберегти їх на папері? Її завжди надихає поезія красивої, різноманітної, задушевної української природи. Тому, мабуть, є картини, що народилися всього за 6 хвилин. Треба встигнути закарбувати красу в творі!

Майя Пилипівна Герасименко - відома людина в місті. Мешканці знають її роботи, адже вона часто бере участь у міських виставках. Хоча художниця пише в різних жанрах - портрети, натюрморти, але переважають у неї пейзажі, бо як стверджує сама: «Хіба можна не любити таку красу - нашу Батьківщин? Її поля, ріки, ліси!"

Дівчинка Майя народилася в селі Березівці Кіровоградській області, з дитинства любила малювати, тож бабуся завжди говорила: «Ти будеш художником». Дівчинка фантазувала, дивлячись на хмари, і дивовижні химерні істоти за допомогою олівців та фарб лягали на папір.

У 20 років дівчина закінчила Одеське художнє училище ім. Грекова за спеціальністю художник-оформлювач. Після училища прагнула навчатися далі, навіть здала іспити у Вище художнє училище ім. В. Мухіної, однак в ті часи не було вільного диплому, потрібно було відпрацювати 3 роки, на цій мінорній ноті подальше навчання на деякий час закінчилося. Далі працювала у Доманівці, потім переїхала до Первомайська. У Первомайській художній школі пропрацювала 25 років, і вже 11 – викладач КІРУЕ. Фактично з 1964 року займається малюнком, живописом. Більше всього любить писати аквареллю. «У ній немає важкості, притаманній маслу», - стверджує наша героїня.

Самолюбність художниці, за її словами, знаходиться на такому рівні, що вона навіть не підписує роботи, хоча їх за всі роки продано дуже багато. Всі дивуються, але різниці немає, хто написав картину, – вона подобається, а це головне. Багато картин роздаровано.

Один покупець, який родом із Первомайська, але проживає на Далекому Сході, щоліта приходив у художню школу і купував найсонячніші роботи, тому що сіре небо, сірий океан, сірих людей він бачив щодня, а йому не вистачало нашого - українського - тепла, літа.

"На творчій ниві нас, викладачів, підтримував і стимулював організовувати виставки, показувати себе колишній директор художньої школи, відомий талановитий художник Дмитро Дмитрович Єребакан", - розповідає художниця.

На моє питання: "Чому улюбленою темою є пейзажі?", Майя Пилипівна відповідає, що часто їздила з дітьми в Грушівку, а як можна було не милуватися і не захоплюватися її чарівними краєвидами? Та й сама на велосипеді в будь-який час могла гайнути на скали, де народжувалися її пейзажі. Повторити свій етюд художниця не може, тому що їй потрібно відчувати і запахи, і звуки природи. Часто писала один і той же пейзаж у різні пори дня: одна й таж скала могла бути то у вигляді індіанця, то єврея.

За роки роботи в художній школі випускниками педагога Герасименко стало більше 120 учнів. Деякі з них нині викладають в художній школі.

«За 25 років багато цікавих дітей пройшло, багато чого довелося змінити в собі. Але завжди намагалася розвити в дитині творчу родзинку чи то грою, чи то заохоченням. Сьогодні я працюю вже з дорослими людьми, студентами, пройшов період цікавості з маленькими, а тепер цікаво розбуджувати творчість у дорослих, адже діти в КІРУЕ приходять без спеціальної підготовки, а виходять звідси дизайнерами. В глибині кожної людини є програма розвитку, і ті, у кого більше розвинена права півкуля, це люди творчі й можуть розкритися в будь-який момент», - стверджує Майя Пилипівна.

Пані Майя провела для нас екскурсію кабінетом дизайну і розповіла про талановитих студентів та їх роботи, зазначивши, що ця професія потребує хорошої уяви, образного мислення, гарної інтуїції та відчуття стилю.

«Зараз мене цікавить вишивка і розпис по шовку. Нині я вважаю себе більше викладачем, ніж художником, часу на картини дуже мало»,- підводить підсумки живописець, творче кредо якого: «Вміти бачити світ у всій його красі». Контакти: 7-39-78.

Роботи автора:


Розміщено: 22.12.2009 02:50
Категорія: Живопис

Розміщено: 22.12.2009 02:48
Категорія: Живопис

Розміщено: 22.12.2009 02:55
Категорія: Живопис

Розміщено: 22.12.2009 03:31
Категорія: Живопис

Розміщено: 22.12.2009 03:28
Категорія: Живопис

Розміщено: 22.12.2009 02:52
Категорія: Живопис