Надія Михайлівна Самойлова

Фото автора
Ім'я: Надія Михайлівна Самойлова
Життєве кредо: Подарувати світу все, чим одарив мене Бог
Контакти: Телефон художниці: 0 (97) 053-46-79
Робіт на сайті: 9

Хочу подарувати світу все, чим одарив мене Бог

Сьогодні героїнею рубрики «Таланти Первомайщини» є викладач Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки Надія Михайлівна Самойлова.

Надія Михайлівна відноситься до молодої генерації первомайських художників. Цікаво й те, що її чоловік Віктор Гринько теж художник. Про сходинки до професійної майстерності - в інтерв’ю з художницею.

Надіє Михайлівно, талант до малювання, напевно, був помітний ще в дитинстві?

Так, перші спомини - це я сиджу під настільною лампою за столиком і розфарбовую рибку. Моя мати завжди мріяла малювати, у неї були певні задатки, але в селі не було художньої школи, тому, на жаль, їй вчитися не довелося. У матері був етюдник, фарби, і я бачила її роботи, які вона виконувала, будучи студенткою, вони були доволі гарні. А ми з сестрою вчилися в художній школі. Сестра теж займається дизайном, малює. Вона на три роки старша, тож пішла в художню школу раніше, а я перемальовувала її етюди і мріяла теж скоріше навчатися. Тож ми втілили материну мрію. Пам’ятаю, коли пішла в художку, почалися проблеми в школі, хоча вчилася завжди добре. Батько пригрозив, що доведеться покинути малювання, то я відразу виправилася і сиділа до 2 годин ночі над уроками, аби тільки вчитися в художній школі. Після її закінчення вступила до державного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського в м. Одесі.

Якому жанру живопису надаєте перевагу?

Найбільше люблю писати портрети. Люблю писати пейзажі, квіти, натюрморт мене чомусь не дуже приваблює.

Я живу в живописному куточку міста, де дуже гарні та мальовничі краєвиди, поруч річка, тож частенько прокидаюся вранці і споглядаю за сходом сонця, ввечері – за заходом, враження від побаченого неймовірні. Гарне небо запало в душу ще з дитинства.

Як обираєте людину для створення портрету?

Зараз пишу, в основному, студентів. Вони - за програмою, я – для душі. Ми з ними дуже любимо створювати різні образи, наприклад, моряка чи китайську дівчину у відповідних костюмах, а позують вони самі, і виходить дуже гарно. На полотні художник розкриває внутрішній світ та характер людей, це дуже цікаво. Важливо показати суть людини, а не просто красиву картинку.

Яким технікам надаєте перевагу?

Володію багатьма техніками, дякуючи викладачам художньої школи та викладачам педінституту. Дуже люблю акварель, масло. Працюю акрилом, спробувала багато графічних технік, а також гравюру, монотипію, пастель, офорт, акватин.

До КІРУЕ де працювали?

В Одеському творчому центрі з маленькими дітками: – 1, 2, 3 класи, з ними теж дуже цікаво працювати. Ми були призерами конкурсу «Таланти твої, Україно», часто брали участь у різних виставках. Цікаво працювати і з малечою, і з студентами, просто з кожною віковою категорією – по-своєму. У мене є студенти, якими я пишаюся, вони взяли все, що я прагнула дати. Двоє моїх учениць закінчили Харківську академію дизайну. Викладачі академії добре відгукувалися про їх підготовку, незважаючи на те, що наше містечко провінційне.

Легко бути художником?

Не знаю, легко чи важко, я просто без цього не можу. Звичайно, багато домашніх та побутових турбот, робота, двоє дітей, один з яких ще маленький, але намагаюсь все встигати.

Більше картин продано чи подаровано?

Більше подаровано. Це відрізняє більшість первомайських художників.

В яких містах виставлялися ваші роботи?

В Одесі, Первомайську, Києві.

Які подальші плани як митця?

Хочу реалізувати себе в повному обсязі, подарувати світу все, чим одарив мене Бог.

Ваші діти малюють?

Старший син малював ще з дитинства, але зараз його більше цікавить комп’ютер. Я думаю, що з нього вийде непоганий дизайнер. Творчі задатки для цього у нього є.

Наскільки сьогодні затребувана у нашому провінційному місті професія дизайнера?

Звичайно, криза вибила багатьох з колії, але, в принципі, всі наші випускники працевлаштовані. Вони працюють і в Києві, і в Харкові, і в Одесі… Багато залишається в Первомайську. Наші дизайнери працюють на всіх меблевих фірмах, займаються дизайном приміщень, організацією ремонтів тощо. Навіть у нинішніх умовах це досить затребувана професія.

Дякую за бесіду!

Роботи автора:


Розміщено: 09.01.2010 19:42
Категорія: Живопис

Розміщено: 09.01.2010 19:39
Категорія: Живопис

Розміщено: 09.01.2010 19:44
Категорія: Живопис

Розміщено: 09.01.2010 19:41
Категорія: Живопис

Розміщено: 09.01.2010 19:41
Категорія: Живопис

Розміщено: 09.01.2010 19:46
Категорія: Живопис