Віктор Миколайович Гринько

Фото автора
Ім'я: Віктор Миколайович Гринько
Життєве кредо: Радіти життю. Бути відкритим.
Контакти: 0 (97) 053-46-79
Робіт на сайті: 13

Віктор Гринько: Радіти життю й бути відкритим…

Хоч наше місто й сухопутне, немає в ньому ані моря, ані пароплавів, ані вітрильників, зате є художники, які пишуть море. Це Віктор Миколайович Гринько – первомайський художник, закінчив Одеський педагогічний університет ім. К. Ушинського, художньо-графічний факультет. За плечима його багато виставок – в Одесі, Первомайську. Роботи художника в більшості знаходяться за кордоном: в Аргентині, Германії тощо. На моє питання, чому його мініатюри морської тематики, відповідає: «Я народився в Одесі, і деякий час там мешкав. Море манило завжди, мабуть тому, що заспокоює, змушує мріяти, воно завжди різне, це своєрідний непізнаний світ.

Кораблі, шхуни вигадуєте?

Ні, навіщо, це або існуючі конструкції, або історичні. Для того щоб зобразити судно, необхідно вивчити креслення, бачити модель, переглянути відповідну літературу. Особливо цінні кольорові креслення, коли описано кольори деталей, прапорів тощо. Зображення повинно бути максимально достовірним і пізнаваним, з урахуванням того, що глядач може бути спеціалістом в цій області. І щоб людина не вказувала на помилки, або не трапились інші казусні моменти, треба все досконально вивчити. Якщо я не знайомий з конструкцією корабля – я його не пишу.

Творчість яких художників вам близька?

Люблю творчість Айвазовського! В його роботах і романтика, і трагізм, і філософія. Я вчуся на його роботах. Було зроблено багато копій з метою зрозуміти і відчути, наприклад, гру води й світла, стан моря в різні пори доби, в різних погодних умовах. Коли мені вдається дістатися до моря, то вже спостерігаю з професійної точки зору за тим, як йде хвиля, як утворюється піна, як грає світло, блиск, яке море в шторм і штиль, навіть за поведінкою людей. Море – це простір, свіжість, свобода, душа радіє, отримуєш позитивні емоції. Дивишся на морський пейзаж і немов відпочиваєш. В такі моменти народжуються певні ідеї. А далі - копітка робота над композицією.

У вашій сім'ї були художники чи небайдужі до мистецтва?

Моя бабуся покійна любила народну творчість – ткала килими, розписувала стіни. Батько теж любив малювати, навіть вступив до училища ім. Грекова, але батьки не схвалили його вибору, тому він покинув училище й далі навчався в медичному інституті. А мені, мабуть, передалося це спадково. До речі, батько теж любив малювати море.

Скільки часу займає написання однієї картини?

Хоч мої картини й мініатюри, але займають багато часу. Якщо починати роботу з нуля і виконувати її на гарному рівні, то приблизно місяць, стільки ж, як і велику картину. Взагалі картини-мініатюри – це дуже кропітка праця, якість мазка грає величезну роль, тому що особливості мініатюри в тому, що вона може розглядатися як на відстані, так і під великим збільшенням (лупою). Цінителі, які бажають придбати картину і оцінюють якість роботи, розглядають її під лупою по фрагментам. Якщо робота буде виконана неакуратно – її ніколи не придбають.

Ваші клієнти це, в основному, ті, хто захоплюється морем?

І вони, і просто люди, які бажають придбати гарну річ.

Крім моря що писали?

Пейзажі. Через цю сходинку проходить більшість художників.

Педагогічна діяльність не заважає художній?

Не можу сказати, що заважає, просто на педагогічну йде більше часу, на художню – менше. Але тут інша творчість, дизайнерство дуже цікавий напрямок: макети, проекти…

Ваші плани?

Хочеш насмішити Бога – розкажи йому про свої плани (сміється). В планах - щоб студенти якомога краще захистили дипломи.

Від чого залежить енергетика картини?

В першу чергу від того, що на ній зображено, від думок та настрою художника і самого глядача. Складно відключити думки про заробіток, якщо художник пише на продаж. І, як правило, картина, яку пишеш для реалізації, не виходить так, як тобі хочеться. А коли пишеш з душею, тоді робота людям подобається. На неї швидко знаходиться бажаючий.

Є теми, які вам чужі й ви б ніколи, за жодні гроші, їх не писали б?

Так. Це теми сатанізму, садизму. Це духовно заборонені теми. Вони навіть в голову не приходять. Мистецтво повинно служити добру. Роботи художника цінні, якщо вони несуть світло в оселі й душі людей, радість споглядання.

Кредо митця: "Радіти життю. Бути відкритим".

Роботи автора:


Розміщено: 11.01.2010 16:30
Категорія: Живопис

Розміщено: 11.01.2010 16:32
Категорія: Живопис

Розміщено: 11.01.2010 16:33
Категорія: Живопис

Розміщено: 11.01.2010 16:32
Категорія: Живопис

Розміщено: 11.01.2010 16:31
Категорія: Живопис

Розміщено: 11.01.2010 16:35
Категорія: Живопис