Тетяна Валеріївна Нагорна

Фото автора
Ім'я: Тетяна Валеріївна Нагорна
Життєве кредо: Нехай це нове рідкісне мистецтво розвивається в Первомайську і дарує людям радість!
Контакти: 7-34-00
0 (93) 240-45-90
Робіт на сайті: 106

Як вам такі прикраси?

До зустрічі з Тетяною Валеріївною Нагорною я анічогісінько не знала про такий вид декоративно-прикладного мистецтва, як пластика. Наразі я не лише знаю, що таке полімерна глина, я навіть заочно познайомилася з технікою виконання чарівних прикрас. Тож коротенький екскурс для тих, хто незнайомий з цим слухняним чудом.

Полімерна глина – (також, пластик або пластика) - пластичний матеріал для ліплення невеликих виробів (прикрас, скульптурок, ляльок, ялинкових іграшок) і моделювання, що застигає на повітрі або при нагріванні (залежно від виду пластики). Відмінною особливістю від пластиліну є можливість тривалого зберігання виробів.

Завдяки простоті роботи і доступності технологій, виготовлення виробів ручної роботи з полімерної глини стало джерелом додаткового і основного доходу для багатьох людей.

Тетяна Валеріївна, мабуть, єдина первомайчанка, яка самостійно оволоділа цим видом мистецтва і створює неповторні прикраси з полімерної глини. Неповторні, тому що кожна річ виконана не на штампувальному верстаті, а вручну. Якщо ви зайдете на наш сайт і побачите зразки її прикрас, то ніколи не повірите, що все це зроблено майстринею всього за 1,5 місяці, бо саме стільки часу вона займається виготовленням біжутерії.

Ну а зараз – найцікавіше. Тетяна розповість про те, як створюється така краса.

Т. Нагорна: Моя сестричка навчалася в Миколаєві й приїжджала завжди в нових сережках до кожної сукні. Їх виготовленням займалася її подруга. У великих містах цей вид творчості досить розвинений, там є справжні майстри, які володіють багатьма техніками. Я зацікавилася, а сестра сказала: «Спробуй». В інтернеті знайшла сайти, де можна замовляти матеріали, інструменти, і спробувала.

Коли працюєш з полімерною глиною, на що вона схожа і як піддається рукам майстра?

Вона схожа на пластилін, але краще піддається рукам, менше рветься. З неї можна робити будь-які неймовірні речі. Вже після кінцевої обробки вона схожа на пластмасу.

Ця глина - різних кольорів, дуже гарних, яскравих, блискучих. Сам процес полягає в наступному: розминається глина в руках, стає м’якою від тепла, (працювати потрібно в тонких рукавицях, щоб не залишалися відбитки пальців). Далі формую виріб, роблю дірочку, кладу на фольгу і - в духовку. Для кожного виробу потрібен свій час, я вже орієнтуюся відразу: де потрібно 3, 5, а де 10 хвилин. Коли виріб запікся – виймаю, він остигає і я покриваю його лаком. Але можна і не покривати – як кому подобається.

Полімерна глина коштує дорого?

50-грамовий шматочок коштує 30 грн.

І скільки з нього може вийти виробів?

Від 2 до 4, в залежності від того, який це виріб.

Фото твоїх робіт викладено "ВКонтакті", які відгуки?

Відгуки схвальні, люди пишуть, що їм подобається, вони не знали, що в Первомайську цим хтось займається.

Багато робіт продано?

Так. Я почала займатися виготовленням перед 8 Березня, тож по ланцюжку дівчата передавали одна одній і купували сестрам, подружкам, рідним.

Модель придумуєш сама?

Дещо копіюю, а дещо – сама.

Для цього потрібно як мінімум гарно змальовувати, а то й малювати…

Я в школі змальовувала дуже якісно, один в один із зразком, правда, вчитися малювати, на жаль, не довелося.

Якщо говорити про подальший розвиток майстерності і плани на майбутнє, це буде твоє захоплення, робота, бізнес, власна майстерня?..

Дуже хотілося б, щоб це стало і хобі, і роботою, і бізнесом. Я хочу цим займатися, хочу рости, освоювати нові техніки. Сподіваюся, що прийде весна, дівчата одягнуть свої яскраві сукні й з’явиться попит на мою біжутерію. Якщо буде попит, я не проти когось навчити. Нехай це нове рідкісне мистецтво розвивається в Первомайську і дарує людям радість.

Судячи по кількості зроблених за короткий термін робіт, я думаю, не за горами персональна виставка майстрині. Багато робіт Тетяни продано, користуються попитом брелоки з номером авто та ім’ям власника, їх замовляли таксисти. Замовляли клієнти і комплекти біжутерії для дітей. І не дивно, бо будь-які ваші фантазії чи бажання втіляться в життя. Любите солодощі – отримайте браслет з печивом чи сережки-шоколадки. Захоплюєтеся ромашками чи трояндами – отримайте, будь-ласка, квітковий набір. Кохаєте до безтями – ось вам ексклюзивні сердечка.

Бажаєте здивувати коханого чи подругу гарним подарунком? Мати унікальні прикраси до кожної сукні? Бути модною та стильною? Тоді вам до Нагорної Тетяни – майстрині по створенню біжутерії.


Роботи автора:


Розміщено: 12.05.2010 23:28
Категорія: Пластика

Розміщено: 19.03.2010 18:40
Категорія: Пластика

Розміщено: 19.03.2010 18:45
Категорія: Пластика

Розміщено: 12.05.2010 23:24
Категорія: Пластика

Розміщено: 12.05.2010 23:12
Категорія: Пластика

Розміщено: 19.03.2010 18:23
Категорія: Пластика