Марія Семенівна Кушніренко

Фото автора
Ім'я: Марія Семенівна Кушніренко
Життєве кредо: Як закінчу вишивати рушник, така радість мене охоплює!
Контакти: Телефон: 0 (5161) 3-30-53. Адреса: вул. Даниліна, 29А.
Робіт на сайті: 11

І рушник вишиваний на щастя, на долю дала…

Вишитий рушник завжди був взірцем людської працьовитості. Самобутньою вишивальницею, щедрим творцем весільних рушників у техніці «хрестиком» можна по праву назвати майстриню Марію Семенівну Кушніренко. Родом Марія Семенівна з Львівської області.

«У нас на Львівщині вишивали всі, - розповідає Марія Семенівна, - У кожній родині, де підростала дівчина, скриня мала повнитись рушниками. Готувати рушники – означало дбати про дівочий посаг. До їх виготовлення привчали ще з юного віку. У мене рушників було видимо-невидимо. Вишивала і моя мама, і бабуся, одним словом, не було дівчини, яка б не вміла вишивати. Але так сталося, що заміж я вийшла в Первомайськ. Була сім’я, пішли діти, часу для вишивання не було. Потім працювала на будівництві, далі - на хлібозаводі, тож повернулася до рушників, вже будучи на пенсії. Зараз до мене звертаються колишні колеги, люди, які бачили мої роботи. Комусь треба весільний рушник, комусь - на проводи сина, тож із задоволенням вишиваю все. Люблю яскраві кольори, використовую лише якісні нитки, щоб рушники були гарні, святкові. Один рушник вишиваю місяць, бо в своєму домі багато роботи в дворі, на городі".

Згадка про рідний край, закоханість у мистецтво художнього вишивання стали для нашої героїні провідниками у веселковий світ українського рушника.

Марія Семенівна стверджує, що вишивка має позитивний вплив на стан людини. Заняття вишиванням заспокоює нервову систему, розвиває увагу, уяву і, нарешті, смак. «Як закінчу вишивати рушник, така радість мене охоплює! - розповідає жінка, - я їх бережно складаю і час від часу онучка Світланка просить мене, щоб я їх розклала, а вона із задоволенням їх роздивляється. Навчила вишивати своїх доньок, онуків».

Не злічити творчих робіт, що вийшли з-під її умілих рук. Це рушники, серветки, наволочки на подушки. Не знають спочинку невтомні руки майстрині. Візерункові композиції майстриня будує на основі традиційних елементів, надавши їм своєрідного трактування, зігрівши теплотою серця і рук, щирим натхненням. Бере полотно, вмощується на улюбленому дивані і чаклує голкою та нитками.

Нині дівчата рідко вишивають – чи то часу обмаль, чи послабили свої позиції народні ремесла, чи в школах мало популяризують декоративно-прикладне мистецтво, але вишиті рушники користуються все більшим попитом і витісняють мертві мальовані штамповки. Тож якщо вам потрібно придбати весільний рушник для своїх дітей – звертайтеся до Марії Семенівни. Рушник, вишитий дбайливими руками цієї віруючої жінки, стане не лише прикрасою весілля, а й оберегом.

Телефон: 0 (5161) 3-30-53. Адреса: вул. Даниліна, 29А.

Роботи автора:


Розміщено: 05.04.2010 17:02
Категорія: Вишивка

Розміщено: 05.04.2010 16:57
Категорія: Вишивка

Розміщено: 05.04.2010 17:05
Категорія: Вишивка

Розміщено: 05.04.2010 16:58
Категорія: Вишивка

Розміщено: 05.04.2010 17:04
Категорія: Вишивка

Розміщено: 05.04.2010 17:01
Категорія: Вишивка