Валентина Олександрівна Штовбанько

Фото автора
Ім'я: Валентина Олександрівна Штовбанько
Контакти: 3-12-95
Робіт на сайті: 24

Валентина Штовбанько: "Аплікація дозволяє втілити будь-яку задумку"

Сьогодні ми познайомимо вас із мистецтвом аплікації та жінкою, яка 10 років захоплюється цим видом мистецтва.

Але спочатку дізнаємося, що таке аплікація. Аплікація - спосіб створення орнаментів або інших зображень шляхом накладення на основний фон шматочків із іншого матеріалу. Сьогодні для виготовлення аплікації використовують тканину, шкіру, сукна, хутра, природний матеріал тощо. Виконання аплікації вимагає певних навиків, терпіння і акуратності, але в цілому - це нескладне і захоплююче заняття, до якого можна привернути навіть малюків.

Отже, знайомимо вас із гостем нашої рубрики. Валентина Олександрівна Штовбанько 16 років пропрацювала за заводі «Фрегат» в бюро естетики, а далі, після реструктуризації заводу, працювала на швейній фабриці художником-оформлювачем. Звідти і пішло захоплення аплікацією з тканини. За всі роки, як і у кожного майстра, у Валентини Олександрівни багато робіт, але більша частина - подарована. Пішла по стопам матері одна із доньок нашої героїні – теж гарно малює.

На питання: «Як створюються такі картини?» Валентина Олександрівна розповідає: «Спочатку роблю ескіз на папері, потім знімаю на кальку, вирізаю з тканини, підбираю кольори. Аплікацію на тканині робити легше, а от з природного матеріалу важче: зібраний матеріал часто не зберігає такі кольори, які необхідні майстру».

Роздивляюся картини… Часом навіть важко зрозуміти які саме квіти й трави використані в композиціях. «Це картина з пелюстків троянд і виноградного листя, – розповідає майстриня, - а ось із шкіри баклажана, сушених листочків і квітів. На одну таку картину йде 3-4 вечори. Заготовляю матеріал із літа, з осені. Тут і горицвіт, і зозулині черевички, і листя різних дерев, і деревій… Наразі працюю над картинами: «Весняночка», «Нарцис». До Великодня виготовлена пасхальна композиція. Одним словом, все, що оточує, - надихає на творчість".

Правду кажуть, що такі картини створює сама природа, вона й підказує автору, яку рослину взяти, як кольори добрати. Створення такої краси не потребує великих затрат, одна з найбільших проблем, за словами рукодільниці, – це рамки. А з інструментів і матеріалів традиційні - ножиці, клей, папір, пензлики, фарби. Після сушки картину можна вкрити безбарвним лаком. Чим більше фантазії, тим цікавіше картина!

Валентина Олександрівна любить природу, тож і тематика картин із природного матеріалу, і аплікацій на тканині відповідна.

Одна картина (аплікація з тканини) особливо вразила мене - до глибини душі. Це образ України, розділеної на шматки, до якої тягнуться різні руки: ті, що просять, загребущі, жадібні, але й дитячі, кістляві, немічні... І якщо вдуматися і вдивитися – відчуваєш точно передану авторкою ідею.

Можна багато розповідати про роботи Валентини Олександрівни, але як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Майстриня готується до виставки, яка відбудеться у квітні цього року. Там ви і зможете познайомитися з її чудовими роботами.

У планах майстрині - виготовляти речі з березової кори. Її легко відокремити від старих пнів або зрубаних під час чищення лісу стовбурів беріз. За словами жінки, з кори можна виготовляти дивовижні вази, підсвічники, тарілки тощо.

Роботи автора:

Для онуків
Для онуків
Розміщено: 05.04.2010 20:27
Категорія: Живопис

Розміщено: 05.04.2010 20:07
Категорія: Аплікація

Розміщено: 05.04.2010 20:24
Категорія: Аплікація

Розміщено: 05.04.2010 20:35
Категорія: Картини з природних матеріалів

Розміщено: 05.04.2010 20:24
Категорія: Аплікація

Розміщено: 05.04.2010 20:32
Категорія: Картини з природних матеріалів