Володимир Іванович Кургузов

Фото автора
Ім'я: Володимир Іванович Кургузов
Життєве кредо: Боротися і шукати, знайти і не здаватися
Контакти: 4-77-87
0 (99) 097-11-67
Робіт на сайті: 22

Боротися і шукати, знайти і не здаватися

Володимир Іванович Кургузов відомий у нашому місті скульптор, художник. Народився у Первомайську в 1964 році, закінчив ЗОШ № 11, далі проходив навчання в ПТУ № 11 м. Керч Кримської області за спеціальністю «столяр-червонодеревник виробництва художніх меблів». Після навчання Володимир Іванович працював на меблевій фабриці Первомайська. А потім армія, робота в Москві і знову, як у пісні, «здрастуй, моє місто, здрастуй рідне». По поверненню працював художником-оформлювачем на заводі ім. 25 Жовтня, був секретарем комсомольської організації, інструктором зі спорту. Так, так, саме спорт є для нього основою способу життя. Потрібно сказати, що дві життєві лінії - спортивна і творча - завжди йшли поруч, часто навіть перетиналися. Як? Зрозумієте пізніше. Тісний зв’язок зі спортом тривав до 1993 року, коли займався тренерською роботою у відділі фізкультури та спорту міськвиконкому. Пізніше - робота за спеціальністю в різних куточках Росії. З 2004 по 2006 рр. навчався і працював у керамічній майстерні з виготовлення художньої посуду і з 2007 працює як скульптор і художник.

При нашому знайомстві я відзначила, що Володимир Іванович у прекрасній фізичній формі (коли дізналася, як починається його день, мені стало ясно, чому). Починається день із ранкової зарядки і обливання холодною водою, а далі в своїй міні-майстерні майстер чаклує над деревом, глиною, гіпсом та фарбами.

«Будь-яка робота починається в першу чергу з особистої зустрічі з замовником. Потрібно дізнатися, якою б він хотів бачити роботу, бо якщо скульптор чи художник буде базуватися тільки на своїх видіннях, то мало що зможе зробити хорошого, тому ідеально - поєднання двох поглядів. Далі - ескіз. Але і це ще не все. Я порівнюю свій ескіз із роботою майстрів, раджуся зі знайомими художниками, переглядаю журнали. Для самовираження в мистецтві можна використовувати будь-який матеріал, але найпоширеніший, доступний і простий - дерево. Скульптура виходить у твердому матеріалі. Найкраще підходить липа, верба, тополя, всі ці породи в нашій місцевості є. А взагалі в скульптурі застосовується ще дуб, бук, червоне дерево, горіх. Витоки захоплення скульптурою у мене йдуть із дитинства. Ми грали в ігри, в яких виготовляли людей. А навчив мене малювати батько, спочатку гілочкою по піску. Після училища я трохи малював, але професійним художником себе не вважав. На серйозне заняття скульптурою (мені тоді було 29 років) вплинув спорт - потрібно було виготовляти спортивні нагороди. Так все і почалося. Наразі скульптура для мене - образ життя, улюблена робота. Це таке бажання, яке не можна нічим викоренити», - розповідає скульптор.

Володимир Іванович мріє створити в нашому місті спілку майстрів прикладного мистецтва, щоб у творчих людей був центр, куди можна було б прийти і всім разом вирішувати питання, пов’язані з мистецтвом або життям міста. У майстра, наприклад, є своє бачення реконструкції парку відпочинку ім. Петровського. Ось яким він його бачить.

«Проект парку повинен розглядатися людьми, які живуть у цьому місті, - ділиться думками скульптор, - Спільна робота завжди краще бачення однієї людини. У цьому плані нам міг би допомогти КІРУЕ, де студенти в дипломних роботах розробили б проекти парку. Кіоски тощо, які працюватимуть на бізнес-основі, - це не парк. Парк повинен насичувати людину духовно. Я вважаю, що на місці кінотеатру «Космос» можна було б побудувати будівлю в кілька поверхів, де б розмістився кінозал, музей, виставковий зал, школа мистецтв, знову ж таки з паркуванням і виїздом в районі зупинки, містками, проходами в парк. Там прекрасне місце, чудовий огляд на парк. Це був би культурний центр, якого у нас в Первомайську немає. І від нього вже можна було б танцювати далі по реконструкції - ті ж гойдалки, оранжереї, скульптури, колісний паровозик…»

На моє запитання, що перешкоджає сьогодні створенню спілки майстрів, Володимир Іванович відповідає, що більшість молодих художників бажають мати спілку, навіть були спроби організувати, але справу до кінця не довели: "В Южноукраїнську художником Владом Ачкасовим створено виставкову залу, у їхніх художників є така спілка. Нам треба брати приклад із сусідів».

В минулому році до Дня міста була організована виставка майстрів у співдружності двох міст - Первомайська та Южноукраїнська, яка відбулася на гарному рівні. Але для того, щоб вона була ще успішнішою в цьому році, необхідно задіяти два зали, рекламу провести завчасно, знайти спонсорів, адже в минулому році всі проблеми вирішував міськвиконком, який постійно фінансувати такі великі виставки не може.

«Я хочу подякувати за організацію минулорічної виставки Валентині Миколаївні Тряновій, на плечі якої лягли всі труднощі організації. Вона зуміла нас об’єднати і дуже вдало для першого разу. Сподіваємося на тісну співпрацю і надалі. Також дякуємо художникам міста Южноукраїнська, які спільно з нами провели виставку. Хотілося б на наступну виставку залучити більше майстрів міста і знову ж таки зробити її спільно з майстрами Южноукраїнська», - підсумував Володимир Іванович, життєве кредо якого: боротися і шукати, знайти і не здаватися.

Роботи автора:


Розміщено: 07.08.2010 19:44
Категорія: Художня різьба по дереву

Розміщено: 07.08.2010 19:35
Категорія: Кераміка

Розміщено: 07.08.2010 19:28
Категорія: Художня різьба по дереву

Розміщено: 07.08.2010 19:33
Категорія: Кераміка

Розміщено: 07.08.2010 19:33
Категорія: Кераміка

Розміщено: 07.08.2010 19:43
Категорія: Художня різьба по дереву