Юрій Олександрович Лящевський

Фото автора
Ім'я: Юрій Олександрович Лящевський
Контакти: Телефон майстра: 0 (98) 24-06-285
Робіт на сайті: 15

Вчити – означає вести до перемог!

Іноді дивишся на річ і навіть уявити не можеш, як вона зроблена, скільки праці вкладено, як отримано такий результат… Сьогодні наша розповідь про людину, яка не лише сама створює прекрасні роботи, а й щоденно, щохвилинно передає майстерність своїм учням.

Юрій Олександрович Лящевський - заступник директора міжшкільного навчально-виробничого комбінату, вчитель технічної праці в ЗОШ № 1. В минулому навчальному році його учень …… посів І місце в міському та обласному етапах Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання та ІІІ місце на республіканському етапі. А як відомо, успіх учня - це копітка праця вчителя. Взагалі, вчителі праці – особлива категорія педагогів, яка розширює політехнічні знання підлітків, сприяє їх професійній орієнтації, дає життєво необхідні навички, без яких неможливо уявити життя сучасної людини.

Юрій Олександрович закінчив Херсонський педагогічний інститут ім. Крупської за спеціальністю «Загальнотехнічні дисципліни та праця», має 12 років педагогічного стажу. Після закінчення інституту працював в обласному херсонському ліцеї педагогічного сільськогосподарського профілю. Далі – директор та вчитель фізики Кам’янобалківської школи, заступник директора НВК.

«Чому вибір зроблений на користь педагогічної діяльності?» - запитую я співрозмовника, на що він відповідає: «Ще з шкільних років було дуже велике бажання пізнати і навчитися всьому корисному й прекрасному, чому тільки можливо. Я вчився на відмінно, встигав відвідувати різні гуртки - працював з металом, освоював електроніку, захоплювався автомототехнікою, конструюванням та моделюванням, різьбленням по дереву, в 10 класі виготовив свою першу роботу – настільну лампу. На той час, так само як зараз мої учні, брав участь в олімпіадах і посідав призові місця. Все це переросло в бажання поглиблювати знання й навчати інших. Батьки бачили мене інженером, але, на мою думку, це вузько направлена спеціальність, а вчитель праці має можливість постійно розвиватися, освоювати різні техніки й спеціалізації, працювати на різних верстатах тощо».

Юрій Лящевський походить з династії освітян, тож зовсім не дивно, що педагогічна діяльність стала для нього сенсом життя. За його словами, навчання в інституті дає близько 30 % знань, все інше – самоосвіта. «Чи є щось, чого ви не вмієте? - звучить наступне запитання. «Вчитель праці повинен вміти все або майже все, бути обізнаним у різних галузях знань», - відповідає співрозмовник і має рацію, тому що трудове навчання не може проводитися ізольовано від викладання інших шкільних предметів, особливо таких, як фізика, хімія, біологія, креслення. А ще необхідно володіти педагогічною майстерністю: уміти доступно, переконливо пояснити теоретичний матеріал, володіти методикою всіх видів інструктування учнів, уміти показати трудові дії й прийоми, які будуть опановувати школярі, прививати інтерес до предмету. Зацікавленість, професійність, знання вчителя передаються учням, що підвищує їх працездатність, дисциплінує дітей і викликає прагнення більше знати, уміти й краще робити. В ідеалі, кожен учень повинен знати і вміти робити те, що знає і вміє робити педагог.

Мене захопили прекрасні різьблені вироби майстра і я поцікавилася, хто навчав його даному виду мистецтва. «В інституті у мене був гарний друг із Західної України, який прекрасно володів різьбленням. Я йому допомагав по радіоелектроніці, а він мені – по роботі з деревом. Щось взяв і від батька. Відверто кажучи, в інституті навчали багатьом наукам, але практики було замало, тому багато чому навчалися самі. Пам’ятаю, як прийшли на практику в херсонську школу і нас директор запитав: «Ну, ви ж у курсі, хлопці, як план-конспект написати, урок провести?», а ми відповіли: «Ні, ми знаємо курс вищої математики, фізики, розв’язуємо задачі по опору матеріалу тощо».

Юрій Олександрович брав участь у виставках, остання з яких – «Первомайськ мистецький: без кордонів».

Наразі вчитель не має достатньо часу для того, щоб займатися творчою працею, весь час займає викладацька робота. Сьогодні вже його учні можуть похвалитися своїми досягненнями, доробками, яких чимало зібралося в шкільній колекції, позмагатися в майстерності з учнями великих міст і перемогти на вищих рівнях. А вчити дітей - означає вести їх до перемог, що прекрасно вдається Юрію Олександровичу, педагогу відповідальному, принциповому, сумлінному.


Роботи автора:


Розміщено: 03.11.2010 21:12
Категорія: Різьба по дереву

Розміщено: 03.11.2010 21:17
Категорія: Різьба по дереву

Розміщено: 03.11.2010 21:19
Категорія: Різьба по дереву

Розміщено: 03.11.2010 21:05
Категорія: Різьба по дереву

Розміщено: 03.11.2010 21:14
Категорія: Різьба по дереву

Розміщено: 03.11.2010 21:10
Категорія: Різьба по дереву