Тетяна Степанівна Бочарова

Фото автора
Ім'я: Тетяна Степанівна Бочарова
Контакти: 7-31-59
0 (66) 573-62-48
Робіт на сайті: 101

Міні-одяг для міні-ляльок

Потреба в навчанні народним ремеслам із кожним роком зростає. Рукоділля як вид творчої діяльності стає все популярнішим з року в рік. Сьогодні кожна друга жінка чи дівчина вміє в’язати, вишивати, плести з бісеру тощо. Розмаїття в’язаних светрів, суконь, шалей, костюмів, беретів, сумочок просто вражає. Але сьогодні наша розповідь про дещо незвичне захоплення жінки – в’язання лялькового одягу. Отже, знайомтеся, Тетяна Степанівна Бочарова – автор мініатюрного стильного, вишуканого та модного одягу для ляльок. Кожна дівчинка в дитинстві мріє мати лялечку з неохватним ляльковим гардеробом. Але, на жаль, крім трафаретних заморських екземплярів маленьким громадянкам запропонувати нічого. І тут у нагоді стане уміння самостійно шити чи в’язати одяг на ляльку, кращу подружку й помічницю дитинства.

Як прийшла муза до нашої героїні, дізнавалися у самої майстрині.

- Я в’яжу з дитинства – розповідає Тетяна Степанівна – в основному, по книгам. Моя мати теж в’язала, але здебільшого шкарпетки, рукавички. У 70-х роках, коли жили у військовому містечку, в’язала дитячі речі, речі для себе, для знайомих, але на замовлення ніколи не в’язала. В ті часи це мене дуже виручало, а пізніше закинула цю справу. Одного разу гостювала у доньки і вона мені показала ляльковий сайт, і я в ньому розтворилася. Наскільки там все гарне! І ось вже три роки я офіційно зареєстрована на сайті, у мене є своя тема, ми спілкуємося з такими ж майстрами, виставляємо фото своїх робіт, обмінюємося ідеями. Самі придумуємо теми ігор-сюрпризів, нещодавно пройшла гра «Білі сніжинки». Нашому клубу вже п’ять років. У ньому більше тисячі учасників, деякі приходять і йдуть, але є кістяк, що склався.

Створення лялькового одягу - задоволення не з дешевих, але якщо батьки прагнуть привити дитині смак до гарного, естетично розвивати дівчинку, то не стануть купувати китайський непотріб, а зроблять все можливе, щоб дитина власноруч навчилася виготовляти красиві речі. Або мати разом із донечкою сяде і допоможе щось пошити для ляльки. З цього маленького кроку починається народження господині, жінки-умілиці. Адже сьогодні цінується все справді гарне, ексклюзивне.

Ляльковий одяг в’яжу спицями та гачком. Шпиці у мене тоненькі, 1,5 мм, дісталися від бабусі, зараз, на жаль, таких немає. Оздоблюю речі в’язаними бантиками, квітами, намистинками, бісером, також потрібні різні гачечки, тобто для оздоблення підійде все, потрібно лише пофантазувати. В Первомайську вибір матеріалів біднуватий, а ось у великих містах є спеціальні магазини, де продається матеріал, фурнітура. Я купую в Запоріжжі, коли їжджу до доньки. На одне плаття йде 1 моток спеціальної пряжі. У мене 4 ляльки-моделі. Весь одяг знімний, весь час переодягаю свої моделі. Більше захоплююся старовинними нарядами, але є й багато сучасних – брюки, топіки, купальники, пальто. Своїх донечок я вчила сама, вони теж в’яжуть, а онуки у мене хлопчики, але мамине й бабусине захоплення підтримують.

Додам, що на сайті "Первомайськ мистецький: без кордонів» майже 100 робіт талановитої майстрині, єдиної в своєму роді в нашому місті. Тож обов’язково відвідайте сторінку, будете приємно вражені. Ляльковий одяг Тетяна Степанівна представляла на виставці авторської ляльки в м. Запоріжжі. Це була демонстрація того, що можна зробити із простими ляльками. Звичайно, юні відвідувачі зацікавлено розглядали міні-моделі. В планах Тетяни Бочарової продовжувати долати вершини вміння. А ми, в свою чергу, чекаємо її участі у весняній виставці робіт майстрів Первомайщини.

Коли вивчаєш технології в’язання, вишивання чи пошиття та втілюєш знання на практиці, розвиваються пам’ять, мислення та увага, творчі здібності та дрібна моторика рук. Тож вчіться, юні читачі, рукотворити, це принесе вам не лише радість, але й може стати справою життя, бо в житті, як говориться, всі знання згодяться.

Роботи автора:


Розміщено: 11.12.2010 00:44
Категорія: В'язання

Розміщено: 11.12.2010 00:09
Категорія: В'язання

Розміщено: 11.12.2010 00:15
Категорія: В'язання

Розміщено: 11.12.2010 00:17
Категорія: В'язання

Розміщено: 11.12.2010 00:36
Категорія: В'язання

Розміщено: 11.12.2010 00:35
Категорія: В'язання