Наталія Петрівна Ткачук

Фото автора
Ім'я: Наталія Петрівна Ткачук
Контакти: Телефон Наталії Петрівни: 0(96) 454-72-68.
Робіт на сайті: 21

Чудо-камінь в руках чарівниці

Здавалося б, мене, яка побачила немало талановитих людей нашого міста та району та їх прекрасні роботи, вже важко чимось здивувати. Але після відвідин Наталії Петрівни Ткачук я зрозуміла як багато ще не бачила і не знаю…

Наталія Петрівна - майстриня, яка створює картини з природного каменю. Так, так, саме з каменю. Це дивовижний, відносно молодий стиль живопису. Займається ним майстриня всього два роки.

Наталія Ткачук розповідає, що спеціальної освіти не має. Її покійний дядько був художником, ювеліром. От і пішов спадковий творчий водограй. Ще раніше майстриня працювала з мармуром - робила мозаїку. Під час проживання в Західній Україні почала з місцевого каменю робити картини. «Є різні технології, але подібної технології - ламаним каменем - немає, я сама її придумала, рік мучилася, поки її освоїла, - розповідає співрозмовниця. - Мозаїку складаю з битих шматочків, ноу-хау поки не оформляю, це дорого. Колір каменя натуральний, я його не фарбую. Працюю з різними його видами - яшма, амазоніт, гранат, кварці, граніт. Ось у Володимирській іконі було багато напівдорогоцінного каміння. Першу ікону, яку зробила, подарувала в монастир. Колись робила ікону з мармуру, але там інша технологія. Під час повернення з монастиря, мені захотілося створити ще й ікону Богородиці «Пом’якшення злих сердець», так вона мені сподобалася. Робила недовго, відразу вийшло. На Закарпатті мене познайомили з футбольним агентом Шандором Варгою, який допомагав матеріально, тому що це недешеве задоволення, потрібен спеціальний клей, камінь. Йому я зробила Володимирську ікону. Взагалі на створення ікон отримала благословення священика».

Наразі майстриня готується до виставки, яка відбудеться в м. Києві, у виставковій залі «Фонду підтримки сучасного мистецтва», де представлятиме 3 роботи. За два роки світ побачили 17 її робіт. На найскладніші - ікони - йде близько двох місяців часу на одну. Допомагає в цьому непростому мистецтві син. Камінь збирають в горах Західної Україні, біля річки Тиси. В останніх роботах використаний місцевий камінь. В іконі Святого Миколи є місцевий граніт. Навіть просто на дорозі можна знайти настільки яскравий незвичайний камінь, що око не відвести, стверджує майстриня.

До речі Наталія, людина творча, до захоплення каменем без діла не сиділа - виготовляла ляльки-обереги. А ще плете за старовинною технологією з кукурудзяного листя, лепехи.

Цікавлюся, як моїй героїні вдається так вдало розбивати камінь на потрібні шматки. По-перше, робота як для жіночих ніжних ручок не з легких. По-друге, небезпечна - можна поранитися. На що майстриня відповідає, що спочатку всяке бувало, але з часом до каменя звикаєш і навіть знаєш, в яке місце і з якою силою вдарити. Кожному уламку знайдеться місце в картині, не в цій - то наступній. Але я розумію, що камінь потрібно не тільки розуміти, але й любити його, відчувати, прислухатися до нього. А ще - мати терпіння, фантазію, бажання створювати диво. Тільки тоді у вас будуть такі ікони та картини, що зачаровують, як у Наталі.

Бачила я й міні-майстерню - необхідні для створення картин інструменти, за допомогою яких різні натуральні та напівкоштовні камені б’ються і перетворюються на дрібні шматочки. Результат - відмінні роботи, від невеликих - до великих, метрових. Кожна є унікальною в своєму роді, тож буде чудовою прикрасою будь-якого будинку, тим більше, що матеріал не боїться ні ударів, ні вологи, ні сонця. Можна назвати такі полотна вічними.

Ціна на картину залежить від багатьох складових - від величини, від використовуваного каменю, від складності виконання. Мрія майстрині - удосконалитися і пробувати робити портрети, а ми, в свою чергу, запросили її на виставку первомайських майстрів, щоб такий незвичайний для нас вид творчості змогли побачити багато городян.


Т. Лагнер

Роботи автора:


Розміщено: 21.07.2011 13:10
Категорія: Картини з природних матеріалів

Розміщено: 21.07.2011 13:16
Категорія: Традиційна українська лялька

Розміщено: 21.07.2011 13:03
Категорія: Традиційна українська лялька

Розміщено: 21.07.2011 13:15
Категорія: Моделювання іграшки

Розміщено: 21.07.2011 13:01
Категорія: Традиційна українська лялька

Розміщено: 21.07.2011 13:17
Категорія: Традиційна українська лялька