Інна Михайлівна Шуцман

Фото автора
Ім'я: Інна Михайлівна Шуцман
Робіт на сайті: 58

Екскурсія райським куточком

Цей тиждень я провела в творчому підйомі. Та в такому, що й спати не могла, і їсти не могла, і думати ні про що інше теж не могла... Так завжди зі мною буває, якщо я запалююся ідеєю зробити щось у своєму, як я його ласкаво називаю, зеленому куточку. Тобто в приватному будинку з виходом на природу. Так було, коли я дуже захотіла альтанку, потім, побачивши альпійську гірку в Тетяни Степанівни Ляшенко (ведучої рубрики «Сади над Бугом»), я захотіла собі гірку, потім - квітник троянд і т. д. Тепер у мене є альтанка, альпійська гірка і хоч невеликий, але квітник троянд. Сьогодні я одержима новою ідеєю. Якою? Відкрию секрет пізніше...

Минулого тижня я відвідала мікрорайон Цукрового заводу. Знала, що там живуть творчі та активні люди. З багатьма знайома, але цього разу на мене чекали нові зустрічі з цікавими людьми, серед яких - Інна Михайлівна Шуцман - колишній викладач біології з університетською освітою та 37-річним стажем, близько 20 років пропрацювала на Станції юних техніків, вела гурток «Природа і фантазія». Не сидить без роботи жінка і сьогодні - проводить природоохоронну роботу. До речі, коли працювала в СЮТ, на практичні заняття діти приходили до неї в сад. Тут вчитель розповідала про кожну рослину, особливості догляду за ними. Зараз, як і раніше, консультує сусідів, друзів, знайомих.

Інна Михайлівна розповідає, що дуже любить сад, незважаючи на поважний вік, сама доглядає за ним. У її диво-саду арки, квіткові композиції, рідкісні рослини, а все разом - запашний квітковий рай. Отже, починаємо обхід мальовничого куточку разом з екскурсоводом Інною Михайлівною. «Ось лаконос, а це жимолость - кучерявий чагарник, часто розводиться в садах як красива декоративна рослина, добре придатний для алей та альтанок (відомо близько 190 його видів майже у всіх областях Північної півкулі - авт.), кампсис - велика теплолюбна рослина, через яскраві квітки теж культивується як декоративна. Тут же й іглиця - вічнозелений кущик з колючими листочками, бругмансія, відома нам під назвами дурманне дерево, ангельські труби, гібіскуси трав’янисті, дерев’янисті, болотні…», - демонструє та веде просвітницьку роботу господиня оселі.

Є в саду нашої героїні і крокуси, і різні сорти троянд, лілій, жоржин, тюльпанів, хризантем. Традесканція, снить ряболиста, фуксія, бегонія, декоративна полуниця… Одні рослини приходять на зміну іншим, все висаджено таким чином, що виходять квіткові композиції і як результат - постійно квітуча клумба. У ній близько 19 кущових рослин і понад 500 (!) трав’янистих.

Все зроблено зі смаком, в оформленні використані елементи ландшафтного дизайну, композиції з вазонів і штучне озерце з лататтям рожевим. Саме ідеєю створити у себе вдома таке озерце я і захворіла. Робиться воно досить просто, але виглядає серед пишноти зелені просто чарівно.

Крім садового дизайну жінка займається створенням виробів із природного матеріалу. Не пройде повз гілочки, якщо з неї так і проситься якась тварина. Цьому вчила й школяриків - бачити красу в усьому.

На моє запитання, як з’явилася така краса, відповідає, що від любові до краси. Свій садок вона ласкаво називає куточком відпочинку.

Цікава пізнавальна екскурсія, спілкування з живою природою, свіже повітря та прекрасні фото на згадку – важко придумати щось приємніше та цікавіше для журналіста. Втім, ми не лише відпочивали, а й плідно попрацювали - збирали інформацію. Мета екскурсії – підготувати якісні матеріали та фото для сайту – досягнута. А далі – вперед, ділитися новим із земляками та втілювати мрії в життя!

Т. Олексієва

Роботи автора:


Розміщено: 25.07.2011 16:50
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 25.07.2011 16:44
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 25.07.2011 16:33
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 25.07.2011 16:36
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 25.07.2011 16:46
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 25.07.2011 16:22
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво