Тетяна та Валерій Ляшенко

Фото автора
Ім'я: Тетяна та Валерій Ляшенко
Життєве кредо: Тетяна Степанівна розповідає, що не перестає дивуватися Творцеві природи. «Повірте, ніщо так не знімає втому і стрес, не заспокоює, як просто посидіти і подивитися на природу»
Контакти: Телефон майстрів: 0 (97) 220-85-46.
Робіт на сайті: 13

«Людина, яка любить природу, вже наполовину щаслива людина, чим би вона понад цього не займалася»

Кожен турист, що приїжджає до Криму чи до Києву, неодмінно бажає відвідати Нікітський ботанічний сад або Національний ботанічний сад ім. Н. Н. Гришко. А відвідавши, отримує не менше задоволення, ніж від відпочинку на морі або відвідування Лаври.

Але мало хто знає, що і в Первомайську можна побачити розмаїття екзотичних рослин, приголомшливих, рідкісних, невластивих нашій місцевості та, навіть, занесених до Червоної книги. Є багато любителів природи, котрі віддають увесь свій вільний час створенню краси. Серед таких ентузіастів і ведучі нашої постійної рубрики «Сади над Бугом» Тетяна Степанівна і Валерій Іванович Ляшенки. Незважаючи на те, що подружжя свого часу закінчило технічні вузи, вони є одними з кращих фахівців у місті з декоративного садівництва.

Результатами їх діяльності, без сумніву, захоплюються всі гості їх присадибної ділянки. Відвідувачем тиждень тому стала і я. Вражень - море, не знаю, як вмістити їх на обмеженій газетній шпальті.

Біля входу на територію квіткового саду мене зустрічає алея кулястих ялівців віргінських на високому штамбі та акуратно сформовані самшити. Понад доріжкою розташовані ліхтарики на сонячних батареях. Далі - штучне озерце з плакучою вербою, травами і плаваючим вужем, який час від часу приповзає чи то на красу таку подивитися, чи поласувати жабами і рослинами.

Тетяна Степанівна захоплено, з непідробною любов’ю і ніжністю, розповідає про кожну рослину. А як інакше? Вони, як діти, вимагають до себе уваги, догляду та своєчасного годування.

Є в її саду прекрасні буддлеї, біля них завжди кружляють різнобарвні метелики, на яких збігаються дивитися діти притулку та 9-ї школи; багато видів ялівця, три різновиди полосатих китайських міскантусів, пампаська трава – кордатерія, декілька видів осоки, вівсяниця зелена та блакитна, пенісетум лисохвостовидний, гібіскуси кущові, трав’янисті (болотні), виткі та бордюрні троянди, лілії, папороть, гортензія волотиста, якою намилуватися неможливо; лимонник китайський, чай з нього тонізує краще, ніж чай та кава тощо.

Так звана мексиканська гірка вражає кактусами роду опунція, що зимують просто неба, квітнуть та плодоносять. Поряд із кактусами на гірці росте 10 видів молодила (заячої капусти), очиток великий, едельвейс. Недалечко красується плакуча береза, що опустила віти донизу, неначе сором’язлива дівчина вії. А ось надзвичайно оригінальний та пишний кущ барбарису тумберга червонолистого, червоні ягоди прикрашають його до самісінької весни і годують птахів, ласують ними і господарі. Сакура - відомий символ Японії, ще його називають декоративною вишнею, вважається знаком благополуччя в цій країні, є й вона в саду Ляшенків, а ще - плакуча форма софори японської в білій спідниці квітів.

Відразу відволічусь на головну деталь – привиті форми дерев, які в природі досягають 10-15 метрів висоти, дозволяють людині виростити їх маленькі копії у власному саду навіть на невеличкій території. Тим вони цінні й цікаві, що підійдуть до будь-якої оселі та не потребують великої уваги з боку, як правило, зайнятих господарів, а значить, будуть вас радувати, а не обтяжувати турботами. Тож якщо ви бажаєте полюбуватися красою клена, в’яза, верби, берези, сакури, горобини чи ялини на присадибній ділянці, - ваша мрія здійсненна. Хочете привиту на штамбі вишню – будь-ласка, ягодами всіяне все дерево, хочете бузок, хурму віргінську, ліщину, яблуню, яка дозріває швидше сорту «Білого наливу» зі смачними соковитими й пахучими плодами – теж на здоров’я.

А чи бачили ви помідори-велетні, які не вміщуються в пригорщі, баклажани, 10 кущів яких нагодує всю сім’ю, ще й на зиму законсервуєте, адже вага 1 баклажана – 2 кг? А як вам ароматна полуниця «Чудо світу» і малина, що родять все літо безперестанку? Це, напевне, мрія багатьох ласунчиків. Щодо аґрусу, то його плоди солодкі, хрусткі, дуже ароматні, а плоди персика такі соковиті, що відразу розумієш, чому його називають імператорським фруктом. А чи бачили ви колись шовковицю-альтанку чи черешню-альтанку? Під ними можна ставити столик або ліжко і насолоджуватися відпочинком у зеленому тіньочку. Якщо я вас досі не здивувала, то ківі, яке ви споглядали хіба що в супермаркетах чи на ринку, у родини Ляшенків ростуть просто неба, лоза схожа на виноградну і всипана великими плодами екзотичного фрукта.

Тетяна Степанівна розповідає, що не перестає дивуватися Творцеві природи. «Повірте, ніщо так не знімає втому і стрес, не заспокоює, як просто посидіти і подивитися на природу». Саме любов до природи прив’язує подружжя, як і багатьох інших людей, до матінки-землі, а та, в свою чергу, відповідає садоводам щедрими врожаями, буйством краси та удачами в селекції.

Тетяна Степанівна працює в Центрі технічної творчості учнівської молоді, а ще з дітками притулку та ЗОШ № 9 озеленяє території закладів, вчить їх, як працювати на землі, засновувати та формувати квітники. Більше 100 штук кущів та трав було передано родиною Ляшенків на озеленення нашого міста цієї весни. Творіння їх рук можна побачити в багатьох садах городян. І повірте, з власного досвіду скажу: кожна рослина приймається і прекрасно росте, якщо, як жартує Валерій Іванович, її посадити коренем донизу. А у мене рослин, кущів, квітів та ягід з їх саду близько 60. І жодна (!) не пропала.

Син Олександр унаслідував захоплення батьків і теж займається садівництвом та прищепленням рідкісних видів декоративних дерев. Тож бажаємо родинній справі процвітання, згадавши слова Василя Пєскова: «Людина, яка любить природу, вже наполовину щаслива людина, чим би вони понад цього не займалася».

Т. Лагнер

Роботи автора:


Розміщено: 08.08.2011 17:42
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 08.08.2011 17:49
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 08.08.2011 17:46
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 08.08.2011 17:43
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 08.08.2011 17:45
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 08.08.2011 17:47
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво