Валентина Петрівна Нагальнюк

Фото автора
Ім'я: Валентина Петрівна Нагальнюк
Контакти: Телефон майстрині: 0 (50) 290-74-01.
Робіт на сайті: 25

Магія краси холодної порцеляни

Валентина Нагальнюк за професією вчитель, 25 років пропрацювала в школі. А тепер має можливість займатися ще й тим, що забирає багато часу, але дороге і близьке її душі. Вона робить квіти з холодної порцеляни (фарфору). Цей матеріал маловідомий широкому загалу, тому кілька слів про нього.

Холодна порцеляна (фарфор) - суміш із крохмалю, клею, гліцерину та інших складових, приготована за спеціальною технологією, яка використовується для художнього ліплення. Маса схожа на тісто або глину, ідеально підходить для ліплення квітів, різних фігурок. Винайшли його в Аргентині на початку минулого століття.

На сьогоднішній день холодний фарфор - це, мабуть, найдешевший, дуже зручний і абсолютно нетоксичний матеріал для ліплення. З нього зручно робити дрібні деталі, у нього гладка однорідна текстура, він неймовірно пластичний і зручний у використанні. Фігурки та вироби з нього зможуть виготовити і діти, і дорослі. На відміну від пластиліну, він при застиганні стає твердим, тримає форму, що є безсумнівним плюсом.

Зручна холодна порцеляна ще й тим, що її цілком можливо виготовити в домашніх умовах. Існує кілька різних способів «народження» цього чудового матеріалу. Валентина Петрівна розповіла мені про найпоширеніший. Основні компоненти - будівельний клей ПВА, кукурудзяний крохмаль, крем, гліцерин, ароматизатори. Все це вариться в спеціальному посуді та охолоджується до теплої маси. До мого приходу був підготований шматочок, тому виліпити квіти спробувала і я. Звичайно, з першого разу вийшла лише подоба троянди, але якщо б потренуватися, думаю, було б здорово. Матеріал дуже приємний на дотик, теплий і ніжний, легко піддається роботі, не хочеться з рук випускати. Потім до теплої маси підмішуються потрібні фарбники, і в результаті - прекрасні, як зійшли з картинок, троянди, ромашки, незабудки, маки, всього й не перелічиш. А можна розмалювати вироби акриловими фарбами, після того, як вони будуть повністю готові. Далі просушування - і готово, милуйтеся!

З холодної порцеляни можна робити все - прикраси, квіти, статуетки, цей матеріал дає дуже великий простір фантазії. В роботі можна використовувати і різну фурнітуру: намистинки, ниточки, мушлі, бісер, шматочки тканини і будь-які інші цікаві речі. На виході - міцні, можна сказати, вічні вироби з твердого матеріалу.

До речі, з цією технікою майстриня познайомилася завдяки інтернету, там же знайшла і рецепти його виготовлення та поради щодо застосування. За словами пані Валентини, для початку вмінь особливих не потрібно, необхідне лише бажання. Зауважу, що вчителі взагалі - це та особлива категорія людей, яка може навчитися всьому, чому захоче.

Багато чудових виробів ручної роботи Валентина Петрівна вже роздарувала або ж продала. Як і в будь-якій творчості, тут не без проблем – в нашому місті майже неможливо придбати спеціальні приладдя для квітів, потрібний дріт, але якщо дуже хочеш - знайдеш все.

Крім роботи з холодною порцеляною, Валентина Петрівна чудово вишиває, серед її виробів - вишиті рушники, скатертини, картини, роботи зі стрічок. А ще займається облагороджуванням прибудинкової території. Квітник біля багатоповерхівки, створений її руками, радує око всіх мешканців.

На закінчення хочеться нагадати: всі ми в пошуках щастя і гармонії шукаємо нові захоплення, а вони часто переростають в мистецтво, професію і, навіть, в образ життя. Але якщо хобі й залишиться просто захопленням для вільного часу, воно все ж, за словами психологів, робить нас щасливими і здоровими, чого я всім вам і бажаю.

Т. Олексієва

Роботи автора:


Розміщено: 19.08.2011 10:52
Категорія: Шиття

Розміщено: 19.08.2011 10:38
Категорія: Художня ліпка

Розміщено: 19.08.2011 11:01
Категорія: Вишивка

Розміщено: 19.08.2011 10:56
Категорія: Вишивка

Розміщено: 19.08.2011 10:28
Категорія: Художня ліпка

Розміщено: 19.08.2011 10:54
Категорія: Художня ліпка