В'ячеслав Костянтинович Педашевський

Фото автора
Ім'я: В'ячеслав Костянтинович Педашевський
Контакти: Контактний телефон: 0 (99) 354-53-25.
Робіт на сайті: 28

Це захоплення для душі та від душі

Виноград - божественний дар природи, найкраща рослина, що є символом краси, здоровя, достатку, знайома людству з давніх-давен. Чи знаєте ви, що це єдина рослина, яку вивчає ціла окрема галузь науки – ампелографія? З давніх часів зачаровані виноградом люди прагнули самостійно виростити його, але для цього потрібен певний запас знань і досвід... Все те, що є у героя нашої розповіді – В’ячеслава Костянтиновича Педашевського, людини, що пізнала таїнство лози.

Перед тим, як розповісти про нашого героя та його захоплення, повинна торкнутися його коренів. Батько - садівник, овочівник і виноградар. Саме він ще з дитинства прищепив любов до землі своєму синові, після війни навчав виконувати технологічні операції з вирощування, щеплення, обрізки, добору сортів.

Юнаком В’ячеслав Костянтинович працював в радгоспі «Підгур’ївський» бригадиром, в 1965 році закінчив Одеський сільськогосподарський інститут, серйозно займатися улюбленою справою почав, перебуваючи на пенсії, коли вже робота не займала більшу частину часу.

Побувавши у нього на ділянці, розумієш, що тут живе і трудиться невтомний ентузіаст своєї справи. Ми побачили понад 100 сортів, близько 80 сортів саджанців для продажу (2000 шт.). У відкритому ґрунті це багатство розміщується на стандартній присадибній ділянці у 8 соток.

Увесь вільний час присвячує виноградар плодам Діоніса (так називали виноград стародавні греки), розповідаючи про нього, як про улюблену дитину, тому недивно, що лоза відповідає на його любов щедрим урожаєм - від 1 до 3 кг одне гроно (!). З кожного гарного куща вдається зібрати до 50 кг. Улюблені сорти виноградаря - «Аркадія», «Кудрянка», «Лора», є в наявності елітні - «Нове сторіччя», «Божена», «Восторг мускатный», «Оригінал», «Ришельє», «Ксенія», «Восторг»,«Пам’яті Голодриги»(«Шоколадний»),«Кеша»,«Суперекстра», «Вишенька »,«Росфорд»,«Елегант надранній»,«Рафінад»,«Оксамит»,«Ювілей херсонського дачника»,«Первозваний»,« Зірниця», «Ананасовий»,«Красуня», «Кишмиш», «Благовіст»,«Пам’яті хірурга» та інші, всіх не перелічиш. За улюбленим дітищем виноградар може поїхати в будь-який куточок країни. Багато елітних сортів привозить з інституту Таїрова. А його виноград є навіть у Берліні, де проживає племінник, а в Україні - в Сумській, Одеській, Херсонській, Кіровоградській, Чернівецькій областях.

Пишність грон, від кілограма і вище, вбиває наповал. Взагалі його виноградник - зразок землеробства. Але й роботи на ньому чимало. Починається з ранньої весни і закінчується накриттям лози пізньої осені.

Особливу увагу виноградар приділяє догляду за виноградною лозою. Наука відкриває і пропонує все нові і нові засоби. Добрива, фунгіциди, пестициди тощо. В цьому морі препаратів фахівець обирає мінімум, щоб своєчасно допомогти рослині заповнити необхідні речовини, підтримати сили опору рослини хворобам і шкідникам. Як говорить сам В’ячеслав Костянтинович, він прагне отримати екологічно чистий урожай і не завдати шкоди матінці-природі. «Не треба хімії для рослини, від неї гине все живе, земля втрачає родючість, а людина – здоров’я. Гумати, ЕМ-технології, щадні біопрепарати - ось основні засоби по догляду за виноградним рослиною», - зазначає герой нашої статті. І додає, що виноград володіє прекрасними смаковими, лікувальними і харчовими якостями, він і прикраса саду, і добре вино, існує навіть виноградотерапія - лікування виноградом і його продуктами.

Сонячне божественне вино дегустували і ми. Зауважимо, що на багатьох ярмарках, виставках і фестивалях, що проходять в районі та області, його вино та виноград посідають перші місця. «Це захоплення для душі та від душі, воно традиційне для нашої родини», - говорить В’ячеслав Костянтинович. До речі, сім’я виписує всі кращі журнали для допомоги по виноградарству і землеробству, тому не дивно, що не лише винограду, а й його помідорам можна позаздрити.

Є в саду виноградаря і фруктові дерева, обсипані яблуками, сливами, грушами. Допомагають майстру лози дружина і дочка, які, до того ж, займаються вирощуємо троянд - на розарії 310 щеплених кущів.

Можна ще довго розповідати про чудо-виноград та його господаря, але, як кажуть у народі, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Тож хто бажає виростити в себе елітні пахучі, солодкі божественні плоди – вам до садиби В’ячеслава Костянтиновича Педашевського.

Т. Лагнер

Роботи автора:


Розміщено: 13.09.2011 12:00
Категорія: Виноградарство, садівництво

Розміщено: 13.09.2011 11:59
Категорія: Виноградарство, садівництво

Розміщено: 13.09.2011 11:55
Категорія: Виноградарство, садівництво

Розміщено: 13.09.2011 12:05
Категорія: Виноградарство, садівництво

Розміщено: 13.09.2011 11:54
Категорія: Виноградарство, садівництво

Розміщено: 13.09.2011 12:06
Категорія: Виноградарство, садівництво