Петро Павлович Мельник

Фото автора
Ім'я: Петро Павлович Мельник
Життєве кредо: Шукаєш щастя - стань садівником
Контакти: 0 (5161) 3-15-92, (050) 105-34-65, (099) 078-39-18
адреса вул. Юмашева, 19, Первомайськ, Миколаївська область
Робіт на сайті: 31

Ще б хоч шматок землі!

 

Серпень та вересень - гаряча пора для виноградарів. У цей час вже дозріли гібридні форми понадраннього, дозрівають ранні і починають дозрівати ранньосередні сорти. Це період поїздок для відвідувань господарств виноградарів-аматорів, народних селекціонерів, як-от Петро Павлович Мельник.

Петро Павлович має дві вищі освіти, 22 роки трудився на посаді головного інженера. І ось вже 25 років займається виноградарством. А все почалося з того, що сім'я побудувала новий будинок, біля якого росло лише два сорти винограду. Будучи в Одесі, побачили на фото сорт «Оригінал». Купили саджанці в горщиках і були здивовані результатом. З цього вдалого експерименту і почалося захоплення лозяною культурою. У Первомайську на той час жив заслужений виноградар України Василь Максимович Стеценко, що одним із перших почав займатися аматорським виноградарством і збирати з усього Союзу сорти. Він автор відомої книги «Настільна книга виноградаря-любителя».

Дружба з цією людиною ще більше зміцнила в Петра Павловича ідею зайнятися виноградарством серйозно, а тут і момент прийшов, коли в житті потрібно було щось міняти.

І ось результат: у виноградаря сьогодні більше ста сортів винограду - все, що є кращого в Україні зібрано в його унікальній живій колекції. На питання, який сорт улюблений, відповідає, що будь-який новий сорт, що добре себе зарекомендував, стає на час улюбленим до появи нового, ще кращого. На сьогодні найпопулярніші сорти в його винограднику - так звана «Трійка Крайнова»: «Віктор», «Преображення» і «Ювілей Новочеркаська», бо вони з одного посіву насіння. «Цього року непогано себе показав сорт«Юліан», грона від 1,5 до 2 кг. Ваговий рекорд, який був у мене, - 2,8 кг в одному гроні сорту «Подарунок Запоріжжю». Зараз виноградник прикрашають сорти «Ксенія», «Арго», «Аркадія», «Благовіст», «Віктор», «Отаман», «Лора», «Кеша», «Білий гігант», «Кишмиш запорізький», «Оригінал», «Ришельє», «Подарунок України», «Юліан», «Фортуна», «Ера», «Фавор», «Юлія Стеценка», «Сестра фантазії», «Рубіновий ювілей» та багато інших.

Петро Мельник цитує нам народну мудрість: «Шукаєш щастя - стань садівником». Майстер лози ділиться секретами догляду за нею: «У нашій зоні культивується два види лози: лабруска (сорти«Лідія»,«Ізабелла»,«Растрепа»), які вимагають мінімум догляду і чудово переносять зиму, і вініфера (всі європейські сорти і гібриди), у нашій зоні вони всі на зиму ховаються, якщо їх не прикривати, то раз на 2-3 роки вони вимерзають. Накриваються ці сорти на зиму будь-яким матеріалом, крім поліетилену, найкраще склотканиною, руберойдом, соломою, лушпинням насіння тощо». Петро Павлович є прихильником органічного землеробства, для обробки використовує препарати на основі «Байкалу». Вже років 8 не користується лопатою, функцію рихлення ґрунту виконують черв'ячки.

Як і кожен виноградар, займається виноробством. На засіданнях Первомайського клубу органічного землеробства були представлені його вина. У розряді десертних вони посіли друге і перше місця за останніх два роки відповідно.

Про диво-виноградник я розповіла, але обійстя Петра Мельника є ще одна особливість - прекрасні, просто чарівні гібіскуси. З цією рослиною я знайома років з чотири (стільки у мене вдома квітнуть кущі білого і бузкового). Ця незвичайна рослина дивна тим, що безперервно цвіте  - з літа до пізньої осені. У героя нашої розповіді переважають трав’янисті гібіскуси з величезними квітами.

Гібіскус трав’янистий - багаторічна рослина, можна саджати і навесні, і восени, приживається дуже добре, полюбляє сонячні місця. Близько 1 серпня гібіскус трав'янистий починає квітнути і не припиняє до пізньої осені. Чим тепліша та сонячніша погода, тим краще він цвіте. Квіти настільки великі, що здаються штучними і приводять у захват всіх, хто їх бачить. Це якесь чудо з масою варіантів забарвлення! Квітки то білі з винним центром, то рожево-червоні, то вишневі. А можуть бути коралово-рожевими, червоними, рожево-ліловими. Не дарма його називають квіткою кохання, не любити гібіскус просто неможливо! До умов зростання гібіскус абсолютно невимогливий, росте на будь-якому ґрунті, зимує в землі, але при доброму ґрунті і невеликому догляді порадує вас активним ростом і рясним цвітінням.

У сім’ї Мельников гібіскус з’явився завдяки знайомому з Херсону. Коли він зацвів, то підкорив господарів раз і назавжди. Сьогодні в колекції Петра Павловича 19 його сортів, деякі вже - особистої селекції.

Є і безліч інших квітів - тюльпанів, понад сто сортів лілій, нарциси, гіацинти, з кущів - смородина, ожина, аґрус. Але все ж найбільша гордість – екзотичні гібіскуси.

На питання про мрії та плани співрозмовник відповідає: «Мені б ще шматок землі...»

Ну, а я мрію мати такий же виноград і такі ж гібіскуси як у Петра Павловича, нехай і не в такій кількості. А ви, шановні читачі? Якщо так, то зараз, в жовтні, саме час звернутися до садівника за тел.: 3-15-92, (050) 105-34-65, (099) 078-39-18, або за адресою вул. Юмашева, 19, і придбати дивовижні сорти рослин. А побачити його диво-сад можна на сайті «Первомайськ мистецький: без кордонів».

Роботи автора:


Розміщено: 03.10.2011 15:10
Категорія: Квітникарство

Розміщено: 03.10.2011 15:00
Категорія: Квітникарство

Розміщено: 03.10.2011 15:12
Категорія: Квітникарство

Розміщено: 03.10.2011 15:11
Категорія: Квітникарство

Розміщено: 03.10.2011 15:01
Категорія: Квітникарство

Розміщено: 03.10.2011 15:09
Категорія: Квітникарство