Валентина Григорівна Лозанова

Фото автора
Ім'я: Валентина Григорівна Лозанова
Робіт на сайті: 68

Найкраще – воно тут, поруч

Краса, зручність, довговічність - це три правила щасливого саду. І всі вони витримані у героїв нашої наступної розповіді – родини Анатолія Борисовича та Валентини Григорівни Лозанових. Їх садиба – мрія тих, хто хоче після напруженого трудового дня увійти в свій сад з красивим ландшафтом і зануритися в атмосферу, в якій забуваються всі тривоги, хвилювання і неприємності. Тож не дивно, що подружжя медиків гармонійно поєдналося з природою, використавши все те, що дано нею – властивості ступінчастого ландшафту, ґрунт тощо. Простір садових ділянок зручний, задіяне не тільки те, що знаходиться безпосередньо на ділянці, а й за її межами, тобто весь навколишній пейзаж. І навіть круча, в якій крім сміття та бур’янів раніше нічого не було, перетворилася на галявину з чудовими доглянутими деревами та кущами.

Якими рослинами вражає їх диво-сад? Відповім. Є тут багато таких, які представлені у місті чи не єдиними екземплярами. Плакуча верба звичайна, сакура, фундук звичайний, ківі, багато троянд, гібіскуси, хвойні, сумах різнолистий, кизильник блискучий, туя, чорниця кущова, ожина, шовковиця спіралеподібна, три види барбарису, катальпа, горобина, калина ряболиста, березовий гайочок, вітекс священний, фламінго, кедр гімалайський, дрік, лисичий хвіст, дерево мімоза, що цвіте «лебединим пухом», червонолистий кулястий клен, піраканта, каріоптеріс... Далі йдемо до саду. Він представлений всіма видами фруктових дерев. Навпроти – городина. Тут кілька ділянок найкращої полуниці високої врожайності. Нижче, до балки, розташовані алеї ліщини, алея фундука (медвеже дерево), такої кількості і видів ви, дорогі читачі, точно не бачили в нашому місті. Прекрасно в пейзаж вписалася балка зі струмочком, за нею теж наглядають господарі. В балці ростуть дерева та кущі, які були витіснені з ділянки господарів новими, популярнішими сортами та видами.

Деякі рослини взагалі не притаманні нашій місцевості, тож потребують трудомісткого догляду, часом хворіють, підмерзають. Як жартує Анатолій Борисович, зазвичай у сім’ях хтось один має стійке захоплення, а інший його гальмує, а в родині Лозанових обидва завзяті рослинолюби, тож гальмувати немає кому. І це добре, тому що результат спільної роботи чоловіка і жінки – прекрасний міні-Ботанічний сад, в який, як вже жартую я, можна екскурсії водити. «Ми фанати, звозимо рослини з усього світу, де не поїдемо – привозимо щось нове», - розповідає господар.

Підкормку здійснюють лише природну – перегній. Продумано і враховано на місцині все до дрібниць - система поливу та освітлення, будівництво доріжок (вимощені камінням) і майданчиків, дерев’яна огорожа облаштування газонів, все зі смаком, все природне, не штучне.

Виникає закономірне питання: як люди без спеціальної освіти знають і вміють правильно доглянути за кожною травинкою, кожним кущем, знають, який ґрунт потрібен кожній рослині, скільки сонця, який полив і… коли це все встигають? А відповідь, стверджує подружжя, проста: більше читати: інтернет, журнали та книги – найкращі помічники, було б бажання. А після роботи, вночі, займатися своїми підопічними, часом до другої години ночі. Ось так.

От коли пожалкуєш, що не художник. Скільки пейзажів можна було б тут написати! А ще коли бачиш цю красу, виникає непереборне бажання втекти із задушливого, курного, загазованого міста сюди, на природу, і не треба жодних туреччин та єгиптів. Найкраще – воно тут, поруч, воно щодня дарує радість…

Роботи автора:


Розміщено: 10.10.2011 17:59
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 10.10.2011 17:39
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 10.10.2011 18:14
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 10.10.2011 18:19
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 10.10.2011 18:15
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво

Розміщено: 10.10.2011 17:42
Категорія: Ландшафтний дизайн, садівництво