Світлана Аркадіївна Салатова

Фото автора
Ім'я: Світлана Аркадіївна Салатова
Життєве кредо: Постійно рухатися до нового!
Контакти: 096 582-04-76
Робіт на сайті: 38

Тільди - ляльки ручної роботи

Іграшки, про які я вам, малече, розповім, не залишать байдужим жодного – незвичайні, кумедні, домашні та непропорційні, вони підкорюють із першого погляду. Це ляльки-тільди. Давайте познайомимося з ними ближче.

Ці ляльки з текстилю, клаптиків тканини з використанням ґудзиків і стрічок часто виготовляють самостійно і дарують не тільки дітям, а й навіть дорослим у якості незвичайного сувеніра і елемента інтер’єру. Їх можна поселити в кухні та передпокої, посадити на дивани, ліжка, на крісла і пуфи, знайти для них затишний куточок у шафах і на поличках, використовувати як обереги сімейного вогнища, як оригінальні подарунки. Перша лялька була зшита норвежкою Тоні Фінангер, а в 1999 році сталося 2 знаменні події – вихід книг “Тільда й Різдво” та “Тільда й Великдень”, а також відкриття магазину, в якому демонструвалися майстер-класи з виготовлення цих незвичайних ляльок та матеріали для них. Починаючи з цього моменту, весь світ охопила “тільдоманія”. Кожна рукодільниця освоювала техніку виготовлення ляльок, привносячи щось своє. Сама Тоні Фінангер говорить про свою ляльку з незвичайною трепетною ніжністю: “Я обожнюю Тільду через її неймовірну жіночність і бездоганність. Я уявляю собі її, що виходить з будинку в бальній сукні та гумових чоботях. У кришталевій вазі в неї стоїть букет з бур’янів, а троянди – у старому глечику. У неї власний погляд на красу”.

Наразі загальна любов до тільд усе росте, і нас продовжують радувати завзята Зубна Фея, незграбні висловухі Зайці та Кролики, смішний Лось, Кіт, що летить, Ведмедик, Господиня, Купальниця і зворушливі Ангели.

У нашому місті теж є майстриня, яка шиє такі ляльки. Це Світлана Аркадіївна Салатова, жінка, яка володіє всіма секретами рукоділля – з 5‑ти років шиє, в’яже, вишиває… Вміє практично все, про що може мріяти рукодільниця. У неї в гостях я і познайомилася з ляльками-чарівничками. Головна їхня перевага в тому, що вони виготовляються з натуральних матеріалів (бавовна, бязь, вовна, льон, фланель, повсть, фетр), увесь процес – ручна робота, кожна лялька індивідуальна. Тільду не переплутаєш ні з якою іншою рукотворною лялькою! Плавні заокруглені лінії, маленькі оченята-ґудзики або вузлики, ніжні пастельні кольори, відсутність рота.

На процесі виготовлення ляльки зупинятися не буду, хто зацікавиться, зможе знайти інформацію в інтернеті.

Світлана Аркадіївна зайнялася тільдами десь із рік тому. За цей час зшитий не один десяток маленьких красунь. І ось вже на виставці до Дня міста Первомайська дивувала глядачів тільдами. Але оскільки рукодільниця не бажає надто довго займатися чимось одним, то з’являються і сердечка, і подушечки. “Той, хто займається виготовленням ляльок, повинен вміти все”, – ділиться передуманим майстриня. Якщо б відразу все з магазинів пропало, то вона повністю одягла б сім’ю у модні красиві речі! З багатьма майстринями обмінюється досвідом, розкаже, підкаже.

Повернемося до ляльок. Є тут і янголята, і добрі скандинавські відьмочки, “сімейні” пари кроликів і сплюхи, ангели, що позіхають (для кращого сну дитини), принцеса на горошині, ангели-банщики, подушечки-полунички, ведмедики, пташки, картини, вишиті подушечки тощо.

Але майстриня не стоїть на місці, адже її девіз: “Постійно рухатися до нового!” Пані Світлана мріє зайнятися оформленням у стилі “шеббі шик” (“потертий шик”) – ніжному та романтичному. У цьому стилі декорують меблі, тарілки, шкатулки, дзеркала, настінні панно, та хоч увесь будинок! Для роботи використовують різні техніки старіння.

А якщо ви, шановні юні читачі, хочете побачити чудо-ляльки на власні очі або ж придбати їх, то зможете це зробити в торговому комплексі “Хуторок”, контейнер № 40, “Домашній текстиль”, у пані Світлани. Її телефон: 0 (96) 582‑04‑76.

 

Т. Лагнер

Роботи автора:


Розміщено: 14.10.2011 14:34
Категорія: Авторська іграшка

Розміщено: 14.10.2011 14:27
Категорія: Авторська іграшка

Розміщено: 14.10.2011 14:52
Категорія: Вишивка

Розміщено: 14.10.2011 15:05
Категорія: Вишивка

Розміщено: 14.10.2011 14:46
Категорія: Авторська іграшка

Розміщено: 14.10.2011 15:03
Категорія: В'язання