Олена Євгенівна Колесник

Фото автора
Ім'я: Олена Євгенівна Колесник
Контакти: Телефон майстрині: 0 (98) 58-12-249.
Робіт на сайті: 13

Урок чарівництва від Олени Колесник

Якби мені випала нагода обрати захоплення, напевне, це був би бісер. Чомусь він у мене асоціюється… зі сльозами ангелів. Чесно кажучи, я виготовляла троянди з бісеру, знаю про цей вид мистецтва зсередини, і хоча за браком часу покинула цю справу, все ж захоплююсь людьми, які мають терпіння, посидючість, бажання і талант працювати з цим чудовим матеріалом.

З такою майстринею познайомилася нещодавно. Це Олена Євгенівна Колесник, яка два роки займається виготовленням дерев із бісеру. За професією Олена медсестра, але так сталося, що нині вона не працює за фахом – не дозволяє стан здоров’я, але жінка не опустила рук, і віддала себе цілком творчій справі. Тож не дивно, що за такий короткий термін зроблено до ста робіт, з яких залишилося вдома близько 20, всі інші знайшли собі нових власників і радують людей.

Олена розповідає, що за характером вона людина, якій потрібен миттєвий результат, тож ніколи не думала, що буде займатися таким видом рукоділля, який вимагає довго очікування і терпіння. Та коли спробувала, зрозуміла, що бісер стане улюбленою справою її життя. Вчилася сама, знаходячи матеріал в інтернеті, тому що там є і схеми, і фото робіт, люди діляться досвідом, відповідають на запитання, по книгам навчатися набагато важче. В мережі інтернет познайомилася з такими ж майстрами, як і вона, здружилися, нині активно переписуються і спілкуються.

Мені було цікаво все: де купує бісер, з чого робить стовбур, чим розфарбовує, скільки часу витрачає… На всі питання отримала вичерпні відповіді, тож поділюся і з вами, шановні читачі, можливо, хтось зацікавиться і вже не зможе прожити без чарівних намистинок ані дня.

Для виготовлення деревця з бісеру необхідно мати різний за якістю і кольором бісер, намистинки, пайєтки, мідний дріт, декоративні або природні камінці, гіпс, форми для заливання. Найбільша проблема, за словами рукодільниці, - це дістати дріт. А бісер їй привозить подруга Ірина, яка є поціновувачем і натхненником її творчості. До речі, саме Ірина розповіла мені про талановиту подругу. Ось так запалилася нова зірка у сузір’ї талантів Первомайщини. (Тож якщо у вас є талановиті друзі, не будьте байдужими, зробіть їм подарунок – розкажіть про їх творчість мешканцям міста!)

Отже, повертаюсь до теми. Існують різні техніки бісероплетіння, які використовуються в залежності від того, дерева якого виду повинні бути створені. Спочатку виплітаються листочки, квіти, гілки. Це доволі копітка робота, для того щоб їх створити, вам доведеться виплести власними ручками кожен листочок, кожну частину дерева! Точно так копітко трудиться й сама природа, тільки вона створює дерева у незліченних кількостях і вдосконалює майстерність протягом сотень мільйонів років. Потім всі частинки скріплюються будівельним скотчем або пластиром, а далі конструкція встановлюється у форму (нею може слугувати будь-яка склянка, коробочка, пластилін, лоточок чи пластикова тара, все залежить від вашої уяви) і висихає. А далі гуашшю чи акриловими фарбами розфарбовується стовбур, зверху наноситься лак. І ось прекрасний незвичайний подарунок своїми руками на власний смак готовий.

Кожне дерево майстрині неповторне. Наша героїня розповідає, що прагне удосконалювати майстерність, спробувати нові техніки, наприклад, «живого каменю», створювати щось нове, тож бажаємо Олені Євгенівні здійснення всіх її мрій і бажань, нових замовлень і перемог.

Я думаю, варто спробувати такий гарний вид рукоділля, тим більше, що бісероплетіння – це і відпочинок душею, і ліки від депресії, і захоплююча справа, і гарний результат… А ще відкрию вам одну велику-превелику таємницю. Якщо ви зробите таке деревце з належним натхненням і любов’ю, воно обов’язково стане вашим другом і всі живі дерева будуть дивитися на вас зовсім по-іншому, як на свого старого знайомого й творця чарівних дерев, та й ви на природу дивитиметеся зовсім іншими очима, очима творчого майстра. А ваш новий бісерний друг обов’язково нашепче вам свою чарівну казку…

Т. Лагнер

Роботи автора:


Розміщено: 16.07.2012 17:08
Категорія: Бісероплетіння

Розміщено: 16.07.2012 17:01
Категорія: Бісероплетіння

Розміщено: 16.07.2012 17:03
Категорія: Бісероплетіння

Розміщено: 16.07.2012 17:07
Категорія: Бісероплетіння

Розміщено: 16.07.2012 16:59
Категорія: Бісероплетіння

Розміщено: 16.07.2012 17:00
Категорія: Бісероплетіння