Анастасія Пєшкова

Фото автора
Ім'я: Анастасія Пєшкова
Контакти: 063-51-61-010
Робіт на сайті: 14

Авторська біжутерія від Анастасії.
Модно, стильно і красиво

Творцями прекрасного називають тих, хто створює жіночі прикраси ручної роботи. А їх, талановитих і невгамовних, багато і в нашому місті. Серед них – молоде поповнення, майстриня, учениця 11 класу ЗОШ № 9 Анастасія Пєшкова. Вона сьогодні ласкаво запрошує у свій куточок творчості та гарного настрою.
     У всі часи, у всіх народів жінки мріяли про красу, про створення свого, ексклюзивного й неповторного образу. Мабуть, така вже жіноча природа, що вони завжди любили себе прикрашати. Не вірите? Археологічні розкопки найдавніших слов’янських поселень свідчать про те, що на всіх етапах розвитку людства жінки не були байдужими до прикрас, які виготовлялися як з дорогоцінних металів – золота, срібла, так і з простого металу, прозорого скла, бурштину (янтарю). Жінки та дівчата гетьманської України прикрашали себе справжніми коралами, дукачами – золотими та срібними монетками, навіть був звичай, коли хрещений батько дарував золотий дукач своїй похресниці, коли їй виповнювався рік. Прості жінки та дівчата, яким дорогі прикраси були взагалі недоступні, самостійно виготовляли намисто із зерен, кісточок плодів, коробочок рослин.
Тож що сьогодні підкреслить красу української жінки, як не біжутерія? Але та, що продається в магазинах – стандартна і передбачувана, до того ж не завжди зроблена з якісних матеріалів, а молоді дівчата прагнуть чогось особливого, того, що буде тільки у них. Так і з'являються на світ перші несміливі роботи-прикраси. Але потім приходять натхнення, досвід, все обрамляється майстерністю – і ось вам неповторні шедеври, про які розповість наша героїня.
Анастасія займається виготовленням авторської біжутерії всього рік. Все почалося з того, що побачила витвори з полімерної глини в інтернеті, переглянула відеоурок і умовила матусю купити їй необхідний матеріал. З тих пір нею вже зроблено біля сотні прикрас, багато з них подаровані мамі, рідним, друзям, але найбільше дівчина робить для себе, хоча є чимало проданих робіт та замовлень. Нагадаю, що з полімерної глини можна витворити будь-що – сережки, каблучки, брошки, кольє, годинники, браслети, заколки, обручі, брелоки, кулони, підвіски…
Роботи Анастасії неодноразово представлялися на шкільних виставках, презентувала своє захоплення дівчина і під час конкурсу красунь, в якому, до речі, стала переможницею. Насті подобається професія дизайнера ювелірних виробів, це один з варіантів її майбутнього. А я вже бачу в майбутньому її власний салон біжутерії з назвою “Від Анастасії” чи щось подібне.
А тим часом сама Настя поділилася процесом створення авторської біжутерії.
“Якщо роблю щось для себе, то можу побачити одяг, що сподобався, і відразу придумати під нього прикрасу. Або ж побачити прикрасу, але не скопіювати, а лише взяти за основу і додати щось своє, змінити. Коли сідаю працювати, не можу передбачити, яким буде результат. Крім полімерної глини, яка є виразним і неординарним матеріалом для творчості, для роботи підходить все, що тільки можна придумати – стразики, стрічки, бусинки, фурнітура… Відходів практично немає, все легко переробити у разі невдачі. Улюблені мої кольори – рожевий та червоний, у мами – теж червоний, минулого року вона замовила каблучку з великою трояндою. Люблю виготовляти бантики. Професійно малювати не вчилася, але непогано малюю для себе. Деякі технології роботи з полімерною глиною придумую сама”, – ділиться секретами Настя і додає, що коли народжується нова модель, відчуває радість від того, що може самовиразитися, висловити свій внутрішній стан душі, свої емоції та поділитися з людьми радістю нестримної творчості.
Захоплення не з дешевих, продовжую я розмову, адже необхідно все замовити, купити, ось зараз, наприклад, юна майстриня привезла для роботи з Одеси камені Сваровскі. На мою репліку Настя відповідає: “Ніякі кошти на зрівняються із задоволенням від отриманого результату. Це улюблена справа для душі”. І охоче розповідає, що собівартість матеріалу для найпростіших сережок – близько 10 грн.
“Чи є проблеми з доглядом за такою біжутерією?, – цікавлюся далі. Виявляється, немає, вигляд такі вироби не втрачають, доволі міцні, непримхливі. Зберігати можна у скриньках, коробочках. Юна майстриня поділилася майбутніми планами, у них – створення українського віночка, оздоблення весільних бокалів, ваз-заготовок, іншого посуду. Цей матеріал дає безмежні можливості для творчості і польоту фантазії. Тож не дивно, що на вулиці всі модниці задивляються на Настусині прикраси, а буває – розпитують, цікавляться і стають постійними клієнтами.
Від складності роботи й кількості матеріалу залежить час, який витрачається на виріб. Наприклад, на сережки, якщо їх не оздоблювати бусинками, йде близько 30 хвилин з урахуванням запікання. Фурнітура до виробу кріпиться за допомогою спеціального суперклею.
До речі, раніше Настя займалася бісероплетінням, а всі її захоплення підтримують батьки, тато виступає спонсором доньчиного мистецтва.
Говорять, що в кожному з нас живе художник, та чомусь хтось витрачає кошти на бари, дискотеки та цигарки, а хтось – на фарби для картин, на полімерну глину й бісер для біжутерії, на нитки – для вишивання та в’язання. Тож вибір за вами…
А хто зацікавився даною темою і бажає переглянути всі роботи Анастасії Пєшкової, заходьте на наш мистецький сайт. Отже, влаштовуйтеся зручніше… Приємного перегляду!

Т. Олексієва

Роботи автора:


Розміщено: 24.08.2012 19:13
Категорія: Авторська біжутерія

Розміщено: 24.08.2012 19:09
Категорія: Авторська біжутерія

Розміщено: 24.08.2012 19:11
Категорія: Авторська біжутерія

Розміщено: 24.08.2012 19:09
Категорія: Авторська біжутерія

Розміщено: 24.08.2012 19:07
Категорія: Авторська біжутерія

Розміщено: 24.08.2012 19:13
Категорія: Авторська біжутерія