Дар'я Денисенко

Фото автора
Ім'я: Дар'я Денисенко
Життєве кредо: У моїх планах - спробувати всі види творчості, йти далі й далі, реалізувати себе.
Контакти: 0 (50) 510-19-87
Робіт на сайті: 22

Майстриня казки

Діти вірять у новорічну казку, а дорослі чекають Нового року, щоб подарувати цю казку рідним та близьким - створити святковий настрій у новорічну ніч, приготувати щось смачненьке й прикрасити стіл за допомогою яскравих і оригінальних деталей. До цього свята героїня нашої статті Дар’я Миколаївна Денисенко та її донечка Маша готуються вже давно.

Дар’я – майстриня декупажу. Це декорування по тканині, склу, дереву (та інших поверхнях), що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується. Ще навчаючись у школі № 4 міста Первомайська, вона відвідувала творчі гуртки. Потім закінчила коледж за спеціальністю економіст, вийшла заміж і народила славну донечку. І ось коли Машу потрібно було знайомити з буквами, тут творча матуся й придумала власну цікаву методику - почали з донькою ліпити літери з тіста. Разом з варениками з’являлася саморобна азбука, кожну літеру якої сушили та фарбували. Потім в інтернеті відшукувала різний дитячий пластилін, спробувала пластику, фарфор… Так з’явилися квіти, біжутерія з фарфору. Не зупинилася – освоїла техніку вишивки, бісероплетіння, у неї багато гарних бісерних дерев. Вже почала підготовку матеріалів для картин із зрізів дерева. Нині увесь вільний час рукодільниці зайнятий створенням красивих пляшок із шампанським (адже саме цим напоєм прийнято зустрічати бій курантів у новорічну ніч), декорованих новорічною тематикою. Такі пляшки стають прикрасою святкового столу. На них ніби оживають казкові персонажі, здається, неначе ти потрапив у місце, яке існує тільки в твоїй фантазії.

У хід для цього виду творчості йдуть різні матеріали: блискітки, бусинки, клей, матеріали для імітації снігу тощо. Тож у своїй кухні-майстерні Дар’я ділиться зі мною секретами творчості. А я поділюся коротко з вами, шановні читачі. Основу новорічного декупажу складають спеціальні серветки, що складаються з одного кольорового і двох простих білих шарів: кольоровий шар відділяється від білих і приклеюється до пляшки. Потім декорується простір навколо візерунку. Для цього використовується спеціальний ґрунт, акрилова фарба, фарбована та просочена клеєм тканина, штучний сніг, клеєвий пістолет, шпаклівка і все, що близьке вашій уяві. Найчастіше до Нового року виконується декупаж пляшок шампанського, але можна і навіть потрібно прикрашати будь-які інші пляшки, що є під рукою, наприклад, скляні пляшки від різних соусів, вина, горілки, коньяку, оцту, оливкової олії тощо. Чим цікавіша й оригінальніша форма пляшки, тим кращим буде кінцевий результат. Необхідне зображення для новорічного декупажу, за словами майстрині, можна роздрукувати на аркуші офісного паперу, це може бути фотографія. Але при цьому процес розшарування паперу для отримання тонкого шару важчий.

Матеріали Дар’я замовляє через інтернет. Пляшок виготовляється відразу кілька. Весь процес займає близько 2-х днів через те, що потрібно кілька заходів по фарбуванню. А ще час, щоб кожен шар, в тому числі лак, висихав. Такі та подібні сувеніри вже радують око рідних та друзів. Та якщо минулого року пляшок було декілька, то тепер у нашої героїні є замовлення від київського магазину, і це не може не радувати. Адже навіть після того, як шампанського в пляшці не стане, вона залишиться прикрасою вашої оселі!

Художниця декупажу демонструє ще один вид рукоділля – кулі із мотузки, які прикрашають квартиру. Роблять їх, змастивши мотузку клеєм та обліпивши повітряну кульку. Коли клей висохне, кульку пробивають і витягують, а кулю оздоблюють. Таким чином можна зробити люстру чи бра. Є у неї і кавові дерева, і оригінальна скринька, і новорічні свічки, і настінний годинник. Багато всього цікавого! А в роботі допомагає інтернет-спілкування з такими ж майстрами, як вона, адже кожну деталь потрібно зробити так якісно, щоб комар носа не підточив.

«У моїх планах - спробувати всі види творчості, йти далі й далі, реалізувати себе», - розповідає Дар’я Денисенко, тож напередодні новорічних свят побажаємо їй творчих успіхів, а ще - організувати власну майстерню-студію. Чекаємо на нові вишукані роботи!

 

Т. Лагнер

Роботи автора:


Розміщено: 16.12.2013 14:13
Категорія: Декупаж

Розміщено: 16.12.2013 14:29
Категорія: Декупаж

Розміщено: 16.12.2013 14:21
Категорія: Декупаж

Розміщено: 16.12.2013 14:04
Категорія: Декупаж

Розміщено: 16.12.2013 14:04
Категорія: Декупаж

Розміщено: 16.12.2013 14:28
Категорія: Кераміка