Первомайськ мистецький: без кордонів!

Виставка талановитих краян до ювілею газети “ТВ Всесвіт”

2 жовтня 2010 року в Центрі культури й дозвілля ім. Єфросинії Зарницької відбулося відкриття виставки “Первомайськ мистецький: без кордонів”, присвяченої 10-річчю газети “ТВ Всесвіт”, яка зібрала під своє крило художників та народних умільців, що займаються різними видами декоративно-вжиткового мистецтва. Це Алла Канарська, Алла Бабік, Алла Косман, Антоніна Григоренко, Артем Мельников, Борис Бундюк, В’ячеслав Кравець, Валентина Штовбанько, Віктор Макарцев, Віолета Кочішвілі, Володимир Кургузов, Галина Білоус, Галина Виграновська, Анна Мельникова, Дарина Самофалова, Зоя Танцюра, Ігор Андрієнко, Ігор Микитенко, Інна Борона, Ірина Чухрій, Ірина Кухар, Катерина Кузьміна, Костянтин Пугачов, Лілія Степул, Майя Герасименко, Марія Болехівська, Марія Кушніренко, Надія Стукалова, Надія Кабанюк, Надія Щербакан, Надія Самойлова, Надія Пугачова, Наталя Кухар, Оксана Качанова, Оксана Казанюк, Оксана Ягуфарова, Олена Пак, Ольга Кравченко, Регіна Овчаренко, Руслана Солонович, Світлана та Марина Сироїд, Зінаїда Гончарова, Тамара Ткаченко, Тетяна Іванова, Тетяна Нагорна, Тетяна Проц, Іван Кострикін, Владлена Архіпова, Тетяна Архіпова, Віталій Качеровський, Юрій Лящевський, Микола Барташевич. Регіна Овчаренко – наша гостя з м. Южноукраїнська, Марія Болехівська – лисогірська майстриня, а Віктор Макарцев – гончар зі Степківки – прибув до нас прямо з виставки в м. Миколаєві, де був відзначений грамотою губернатора.

Урочисте відкриття із перерізанням червоної стрічки було довірено засновникам газети – Леоніду Співаку та Всеволоду Кухаренку.

Виставка продовжила мистецький проект, розпочатий колективом газети “ТВ Всесвіт”. Задум творчого обміну виник не випадково, адже в місті чимало талановитих художників, вишивальниць, народних умільців, що займаються гончарством, художнім різьбленням, в’язанням, виготовленням оберегів, ковальством; вони розвивають і зберігають традиції, підтримують національний дух і прославляють наше місто та країну.

Експозиція була різнопланова, насичена, цікава передусім різноманітністю технік виконання та тематик. Присутні із зацікавленням оглядали живописні полотна, скульптури, вироби декоративно-вжиткового мистецтва. Чимало схвальних відгуків почули майстри на свою адресу.

Своїми враженнями поділилися гості виставки.

Людмила Григорівна Дромашко: “Я вважаю, що це дуже корисна справа і хочу подякувати організаторам виставки. Ще раз впевнююся в тому, що Первомайщина багата на талановитих людей, які свій вільний час проводять за улюбленою справою. Навіть не можу сказати, що більше сподобалося. Сподобалося все, тому що в кожну роботу вкладена душа людини, її бачення світу, дуже приємно, що такі дійства відбуваються у нас на території міста. Хочу побажати учасникам всього найкращого, творчого натхнення, а організаторам частіше проводити такі виставки. Я побачила, що замало місця на сьогоднішній день для таких заходів, нам потрібно шукати більші площі для проведення таких виставок, щоб більше залучати людей”. Людмила Григорівна зазначила, що завжди можна знайти спільну мову, домовитися про надання приміщення і вирішити будь-які питання, якщо є спільне бажання у організаторів та учасників. Дмитро Дмитрович Єребакан: “Я ще не все встиг побачити, але з того, що побачив, сподобалися роботи Тетяни Іванової, видно, що людина не дилетант, а вже володіє певною майстерністю. Дуже хороший початок, добре, що йде пропаганда мистецтва, долучаються люди до прекрасного. “Всесвіт” робить велику справу. Це повинно стати не лише посвятою ювілею газети, а систематичною справою. Вітаю газету з 10-річчям, бажаю всіх благ, успіхів, щоб газета й телебачення процвітали”.

Віктор Олександрович Граждан, директор ДМШ № 1: “Сьогодні в нашому місті відбувається чудовий захід з нагоди 10-ї річниці газети “ТВ Всесвіт”. Це свято не тільки редакції газети, а й кожного жителя міста Первомайська, оскільки всі ми в міру життєвої потреби спілкуємося з колективом, звертаємося за послугами, тож я хочу перш за все поздоровити редакційну групу з цим чудовим святом, побажати міцного здоров’я, творчості, розширення мережі. Як директор музичної школи № 1, випускником якої був Леонід Сергійович Співак, і це мені приємно наголосити, хочу виразити йому слова вдячності за підтримку, яку він надає всім закладам культури міста і, зокрема, нашій школі. Це, в першу чергу, висвітлення нашої роботи на сторінках газети і по телебаченню. Вітаю зі святом, бажаю подальшого процвітання, сподіваюсь на подальшу роботу з цим колективом”.

Майстри, чиї рукотвори були представлені на виставці, отримали в подарунок від компанії “Телевізійні кабельні мережі “Всесвіт” річну підписку на газету “ТВ Всесвіт”. З вуст самих митців звучали слова подяки колективу компанії та її засновникам за отриману нагоду творчої зустрічі. Колектив, в свою чергу, дякує майстрам, які взяли участь у виставці, художникам, які допомагали в оформленні виставкової зали. А також меру міста Людмилі Дромашко, заступнику міського голови Валентині Тряновій, директору Центру культури й дозвілля ім. Є. Зарницької Олексію Різнику, Ігорю Марченку (клуб камерної музики “Камерата”), Галині Нерубальщук, директору ДХШ, та всім іншим, хто допомагав в організації цієї святкової події. Сподіваємося, що знайомство та співпраця майстрів, розпочаті виставкою, матимуть цікаве продовження не тільки в інших виставках та мистецьких акціях, а також розвиватимуться партнерські стосунки між селами та містами нашої області.

Т. Олексієва